Podmienky

Podmienky používania portálu

Prevádzkovateľ internetového portálu www.predajprenajom.sk vydáva podmienky používania portálu, upravujúce práva a povinnosti fyzických a právnických osôb pri využívaní služieb tohto internetového portálu. Tento internetový portál je verejným inzertným portálom, na ktorom sú uverejnené inzeráty o predaji, kúpe alebo prenájme nehnuteľností fyzických a právnických osôb, odborné články z oblasti realitného trhu a ponuka hypotekárnych úverov.

Každý, kto využíva obsah portálu www.predajprenajom.sk, je povinný sa oboznámiť s týmito podmienkami a tým, že obsah portálu využíva, prehlasuje, že sa s týmito podmienkami oboznámil, vyjadril súhlas s ich obsahom a zaväzuje sa ich bezvýhradne dodržiavať. Pri využívaní obsahu Portálu musí návštevník dodržiavať taktiež všeobecne záväzné právne predpisy, etické a morálne pravidlá.

PDF

Kompletné znenie podmienok používania portálu a dodatkov si môžete stiahnuť vo formáte PDF. Pre bezproblémové prehliadanie tohoto typu súboru vám odporúčame nainštalovať najnovšiu verziu programu Adobe Acrobat Reader.

Stiahnuť PDF
×
Filter nehnuteľností
m2 m2
Doba úveru
377 169 nehnuteľností
Zobraziť Reset Filter
Vlastné zdroje
80%
Splatnosť hypotéky
30 rokov
Magazín
Staviame

Pripravte sa na chladnú zimu. EPS dosky a ich praktické využitie v praxi

Redakcia Predajprenajom.sk - 26.07.2022 - 384
Zateplenie fasády polystyrénom, ako sa EPS bežne nazýva, je jedným z možných použití zateplenia. Dá sa v stavebníctve použiť pre takmer všetky aplikácie ako vonkajšia alebo obvodová izolácia. Lacné polystyrénové izolačné dosky sa inštalujú na steny, stropy, do strechy alebo ako izolácia kročajového hluku.

V našom článku si o týchto dôležitých doskách povieme niečo viac, pretože ich využitie v praxi je  veľmi výhodné. 

Čo je izolácia EPS?

Tieto tri písmená v jednoduchom preklade znamenajú špeciálny expandovaný polystyrén. Ide teda o typ materiálu a izolácie, ktorý pozostáva hlavne z polystyrénu. Dodáva sa ako granulát, ktorý sa pomocou pary predpení pri teplote okolo 90 stupňov Celzia. Zväčší sa až 50-krát. Tieto vopred expandované penové guľôčky sú nakoniec formované do dosiek alebo blokov. V závislosti od teploty, doby trvania a formy ďalšieho spracovania sa líši objemová hmotnosť a ďalšie vlastnosti polystyrénovej izolácie, ktorá sa hovorovo zjednodušene označuje ako polystyrén.

Kvôli stavebným predpisom sú polystyrénové izolačné panely vybavené retardérmi horenia.

Výhody použitia expandovaného polystyrénu

Izolačný materiál EPS je relatívne lacný a má dobré izolačné vlastnosti. Pri hrúbke desať centimetrov stoja panely zhruba do 5 eur za meter štvorcový. Ceny sa ale rýchlo menia a môžu byť iné. Závisí od značky, vlastností a výrobcu.

Tepelná vodivosť tejto kontaktnej izolácie je nízka, čo rovnako platí aj pre hustotu. EPS má teda podobne dobré izolačné vlastnosti ako minerálna vlna. Teplo zostáva v dome a náklady na vykurovanie sú zvládnuteľné.

Výhodou tiež je, že si tieto kvalitné izolačné dosky pomocou univerzálnych CD profilov, lepidla alebo hmoždiniek namontujete aj sami.

K bonusom sa pridáva aj nízka hmotnosť izolačných dosiek z polystyrénu. To znamená, že izolačný materiál možno ľahko prepravovať a tiež namontovať na stenu.

Pretože izolačný materiál EPS má vysokú pevnosť v tlaku, môže byť silne zaťažený. Preto sa veľmi dobre hodí ako obvodová izolácia pod podlahovú dosku.

Ľahký izolačný materiál má triedu stavebného materiálu 1, takže spomaľuje horenie. Polystyrénové izolačné panely sú mimoriadne odolné.

Ak si teda plánujete na zimu poistiť prípadný výpadok dodávok plynu lepšou izoláciou domu, môžete si zvoliť tento univerzálna materiál a neoľutujete.

Zdroj obrázka: Canetti/Shutterstock.com