Podmienky

Podmienky používania portálu

Prevádzkovateľ internetového portálu www.predajprenajom.sk vydáva podmienky používania portálu, upravujúce práva a povinnosti fyzických a právnických osôb pri využívaní služieb tohto internetového portálu. Tento internetový portál je verejným inzertným portálom, na ktorom sú uverejnené inzeráty o predaji, kúpe alebo prenájme nehnuteľností fyzických a právnických osôb, odborné články z oblasti realitného trhu a ponuka hypotekárnych úverov.

Každý, kto využíva obsah portálu www.predajprenajom.sk, je povinný sa oboznámiť s týmito podmienkami a tým, že obsah portálu využíva, prehlasuje, že sa s týmito podmienkami oboznámil, vyjadril súhlas s ich obsahom a zaväzuje sa ich bezvýhradne dodržiavať. Pri využívaní obsahu Portálu musí návštevník dodržiavať taktiež všeobecne záväzné právne predpisy, etické a morálne pravidlá.

PDF

Kompletné znenie podmienok používania portálu a dodatkov si môžete stiahnuť vo formáte PDF. Pre bezproblémové prehliadanie tohoto typu súboru vám odporúčame nainštalovať najnovšiu verziu programu Adobe Acrobat Reader.

Stiahnuť PDF
×
Filter nehnuteľností
m2 m2
Doba úveru
376 909 nehnuteľností
Zobraziť Reset Filter
Vlastné zdroje
80%
Splatnosť hypotéky
30 rokov
Magazín
Interiér

Pleseň na stene: Ako s ňou môžete zatočiť?

Redakcia Predajprenajom.sk - 26.03.2018 - 2162
Trápi vás pleseň na stene vašej izby? Poradíme vám, ako ju môžete odstrániť a čo robiť, aby ste jej predišli. Čím skôr tak urobíte, tým lepšie pre vás a vaše zdravie.

Prečo pleseň?

Plesne v domácnosti by ste v žiadnom prípade nemali podceňovať, pretože spôsobujú alergie a ďalšie ochorenia. Viete prečo sa tvoria? Plesne vznikajú vo vlhkých prostrediach, najmä v kúpeľni bez okna, v kuchyni bez dostatočného odsávača pár alebo za nábytkom postaveným blízko k stene. Ďalšou príčinou vzniku plesní môžu byť tzv. tepelné mosty, teda stret teplej a studenej steny. Vtedy dochádza k zvýšeniu relatívnej vlhkosti a tým pádom k šíreniu nepríjemných plesní. Optimálna vlhkosť v interiéri by sa mala pohybovať na úrovni 40 až 60 %. Sledovať ju môžete vlhkomerom, ktorý je bežne dostupný v obchode.

Ako jej predísť?

Pleseň na stene nielen škodí nášmu zdraviu, ale je aj neželaným estetickým doplnkom izby. Predídete jej dostatočným vetraním po sprche, varení či praní. Vlhkosť vzduchu sa zvyšuje aj dýchaním, preto je dobré miestnosť vyvetrať aj ráno po zobudení. Dôležitá je aj cirkulácia vzduchu v byte či dome, preto by ste mali odsunúť nábytok od steny. Tieto rady však slúžia poväčšine ako prevencia. Ak už pleseň na vašej stene vznikla, je potrebné sa jej čo najskôr zbaviť.

Pohlcovače vlhkosti

V miestnostiach, kde je obmedzená možnosť vetrania, alebo sú nedostatočne vykurované, napr. sklad, pivnica, garáž, chalupa a pod., môže byť účinnou prevenciou pohlcovač vlhkosti. V obchodoch nájdete širokú ponuku pohlcovačov s absorbčnými tabletami, prípadne si pohlcovač vlhkosti môžete vyrobiť doma, napr. kuchynskou soľou, ktorá je prirodzeným pohlcovačom vlhkosti a zabraňuje množeniu baktérii a húb, ktoré spôsobujú plesne.

Ako sa zbaviť plesní?

V súčasnosti už existuje viacero dostupných produktov na odstránenie plesní. Postup s odstránením plesní nie je komplikovaný a zvládne ho každý aj bez skúseností. Stačí, keď pôjdete podľa nášho postupu:

     nastriekajte na poškodenú stenu odstraňovač plesní a nechajte pôsobiť,

     pleseň odstráňte handričkou alebo špachtľou a znova nastriekajte odstraňovač,

     stenu zbavenú plesne natrite protiplesňovým náterom. Podľa potreby náter opakujte.