Podmienky

Podmienky používania portálu

Prevádzkovateľ internetového portálu www.predajprenajom.sk vydáva podmienky používania portálu, upravujúce práva a povinnosti fyzických a právnických osôb pri využívaní služieb tohto internetového portálu. Tento internetový portál je verejným inzertným portálom, na ktorom sú uverejnené inzeráty o predaji, kúpe alebo prenájme nehnuteľností fyzických a právnických osôb, odborné články z oblasti realitného trhu a ponuka hypotekárnych úverov.

Každý, kto využíva obsah portálu www.predajprenajom.sk, je povinný sa oboznámiť s týmito podmienkami a tým, že obsah portálu využíva, prehlasuje, že sa s týmito podmienkami oboznámil, vyjadril súhlas s ich obsahom a zaväzuje sa ich bezvýhradne dodržiavať. Pri využívaní obsahu Portálu musí návštevník dodržiavať taktiež všeobecne záväzné právne predpisy, etické a morálne pravidlá.

PDF

Kompletné znenie podmienok používania portálu a dodatkov si môžete stiahnuť vo formáte PDF. Pre bezproblémové prehliadanie tohoto typu súboru vám odporúčame nainštalovať najnovšiu verziu programu Adobe Acrobat Reader.

Stiahnuť PDF
×
Filter nehnuteľností
m2 m2
Doba úveru
376 835 nehnuteľností
Zobraziť Reset Filter
Vlastné zdroje
80%
Splatnosť hypotéky
30 rokov
Magazín
Interiér

Plastové dvere: Kvalita nenáročná na údržbu a cenu

Redakcia Predajprenajom.sk - 20.12.2021 - 820
Výber materiálu pre vaše vchodové dvere určuje nielen ich vzhľad, ale predovšetkým funkčné vlastnosti. Najmä z hľadiska tepelnej izolácie a bezpečnosti má preto dnes najpopulárnejší materiál  plast, rozhodujúce slovo.

 

A nižšie v článku sa dozviete, prečo?

Sú odolné

Väčšina plastových domových dverí sa dnes vyrába z polyvinylchloridu, skrátene PVC. Tento materiál sa osvedčil predovšetkým svojou všestrannosťou a jednoduchosťou spracovania. Moderné plastové vchodové dvere sú zvyčajne lacnejšie ako modely vyrobené z hliníka alebo dreva, no aj napriek tomu veľa vydržia.

V minulosti platilo, že v porovnaní s dverami vyrobenými z hliníka boli tie plastové dlhodobo výrazne menej odolné voči poveternostným vplyvom. Najväčším problémom tohto materiálu bolo, že sa pri silných teplotných výkyvoch mohol zdeformovať, čo znamená, že sa vchodové dvere už poriadne nezatvárali. Použité oceľové jadro tomu ale v súčasných modeloch bráni a je dnes  štandardom v dobrých PVC dverách.

Nestarnú

Farba vchodových alebo kvalitných plastových balkónových dverí si spravidla dlho zachováva aj svoju svietivosť na priamom slnku, pretože biele dvere sú chránené pred zožltnutím. Navyše, nemusia byť nevyhnutne len biele.

S jemným prachom by ste však mali vždy rátať: Takéto usadeniny rýchlo vedú k zmene farby, ak pravidelne nečistíte povrch vašich vchodových dverí. Nehovoriac o tom, že prachu je vonku čoraz viac.

Medzi výhody plastových dverí patrí aj:

  • nenáročná údržba;
  • dobrá tepelná izolácia;
  • výhodná cena;
  • veľké množstvo modelov.

Dôležité tiež je, že vchodové dvere z plastu využívajú ľahké tvarovanie materiálu, ktorý je spracovaný do dômyselných viackomorových profilov. Tým sa zlepšujú izolačné vlastnosti a dosahuje minimálna hmotnosť.

Je ale dôležité, aby ste svoje vchodové dvere vybavili spoľahlivou bezpečnostnou technikou. Sklenené vložky by mali byť tiež z bezpečnostného skla. Využitie takýchto dverí potom bude bezproblémové.

Zdroj obrázka: brizmaker/Shutterstock.com