Podmienky

Podmienky používania portálu

Prevádzkovateľ internetového portálu www.predajprenajom.sk vydáva podmienky používania portálu, upravujúce práva a povinnosti fyzických a právnických osôb pri využívaní služieb tohto internetového portálu. Tento internetový portál je verejným inzertným portálom, na ktorom sú uverejnené inzeráty o predaji, kúpe alebo prenájme nehnuteľností fyzických a právnických osôb, odborné články z oblasti realitného trhu a ponuka hypotekárnych úverov.

Každý, kto využíva obsah portálu www.predajprenajom.sk, je povinný sa oboznámiť s týmito podmienkami a tým, že obsah portálu využíva, prehlasuje, že sa s týmito podmienkami oboznámil, vyjadril súhlas s ich obsahom a zaväzuje sa ich bezvýhradne dodržiavať. Pri využívaní obsahu Portálu musí návštevník dodržiavať taktiež všeobecne záväzné právne predpisy, etické a morálne pravidlá.

PDF

Kompletné znenie podmienok používania portálu a dodatkov si môžete stiahnuť vo formáte PDF. Pre bezproblémové prehliadanie tohoto typu súboru vám odporúčame nainštalovať najnovšiu verziu programu Adobe Acrobat Reader.

Stiahnuť PDF
×
Filter nehnuteľností
m2 m2
Doba úveru
379 158 nehnuteľností
Zobraziť Reset Filter
Vlastné zdroje
80%
Splatnosť hypotéky
30 rokov
Magazín
Interiér

Osvetlenie kancelárie: Rovnováha medzi dizajnom a funkčnosťou

Redakcia Predajprenajom.sk - 21.02.2022 - 313
Dobré osvetlenie v kancelárii je základným aspektom na vytvorenie príjemného a produktívneho pracovného prostredia. Prioritou musí byť vyhýbanie sa tieňom alebo odrazom, ktoré by mohli ohroziť pohodu a výkon vášho tímu.

Pokúsme sa teda pochopiť, ktoré sú najvhodnejšie riešenia, ktoré vám zaručia efektívne a funkčné osvetlenie bez toho, aby ste sa vzdali kvality a potešenia z dizajnu.

3 aspekty, ktoré je potrebné starostlivo posúdiť

Chcete funkčnú a zároveň štýlovú kanceláriu, pretože si uvedomujete, že každý detail komunikuje osobnosť a štýl vašej firmy?

Dôkladná štúdia komfortného osvetlenia v kancelárii vám zaručí jasné, pohodlné a vhodné pracovné prostredie pre maximálnu produktivitu. Tu sú 3 základné aspekty, ktoré by ste nikdy nemali prehliadať.

Využite prirodzené denné svetlo

Prvým krokom, ktorý môžete urobiť na zlepšenie osvetlenia kancelárie, je využiť ten najlepší svetelný zdroj, ktorý vám príroda môže poskytnúť: slnko.

Nahliadnite do pracovného priestoru – máte okno, ktoré vám môže ponúknuť veľa svetla? Ak áno, využite to naplno. Umiestnite si stôl priamo pod okno a vychutnajte si prirodzené svetlo – to je pre oči najjednoduchšie, najmä ak pracujete na počítači.

Lúče, ktoré filtrujú cez okná, osvetľujú pracovnú stanicu bez toho, aby sa odrážali na obrazovke, a vy sa tak vyhnete nepríjemným odleskom, ktoré môžu ohroziť výkon činností.

A ak máte dobrý zrak a málo rušivých vplyvov, prospeje to aj vašej nálade. Nezabudnite však okná vybaviť špeciálnymi tieniacimi systémami. Budú potrebné, keď je slnečné svetlo príliš priame.

Nainštalujte zdroje umelého osvetlenia

Slnečné svetlo, ktoré preniká cez okná, nie je vždy dostatočné na lepšie osvetlenie pracovného prostredia. Najmä v zimných mesiacoch, tých najfádnejších a najmelancholickejších, musí kancelária garantovať maximálnu ústretovosť a optimalizovať pritom pracovný výkon.

Jedným z riešení by mohla byť inštalácia priamych svetelných zdrojov nad každým miestom. Využite na to moderné LED osvetlenie, vďaka ktorému ušetríte. Farebné, so zaoblenými tvarmi, zo skla, krištáľu alebo keramiky, budú fascinujúcim a funkčným dizajnovým doplnkom.

Okrem toho by mala byť každá pracovná stanica vybavená nastaviteľnou stolovou lampou. Okrem toho, že stôl dodáva nezameniteľný profesionálny nádych, môže byť osvetlený priamym lúčom svetla. Dokonca aj neskoro večer, keď slnečné svetlo ubúda, si budete môcť udržať vynikajúcu úroveň jasu s možnosťou nastavenia výšky svietidla a jeho nasmerovania do požadovaného bodu.

Vyberte si svetlý nábytok

Farby vám tiež môžu pomôcť rozjasniť vašu kanceláriu. Keďže aj nadmerný „svetelný efekt“ môže spôsobiť nepohodlie, pri výbere veľmi svetlých farebných odtieňov buďte radšej opatrní . Zdanlivo nepodstatné detaily, ale sú rozhodujúce pre pracovný komfort. Preto dobre vyvážte farby nábytku a doplnkov.

Zvážte tiež, že nadmerný štýl „all white“ môže byť z dlhodobého hľadiska chladný a neosobný. Slonovinové alebo béžové police a nábytok môžu nadmerný jas zmierniť a výsledkom bude príjemné pracovné prostredie.

Zdroj obrázka: Who is Danny/Shutterstock.com