Podmienky

Podmienky používania portálu

Prevádzkovateľ internetového portálu www.predajprenajom.sk vydáva podmienky používania portálu, upravujúce práva a povinnosti fyzických a právnických osôb pri využívaní služieb tohto internetového portálu. Tento internetový portál je verejným inzertným portálom, na ktorom sú uverejnené inzeráty o predaji, kúpe alebo prenájme nehnuteľností fyzických a právnických osôb, odborné články z oblasti realitného trhu a ponuka hypotekárnych úverov.

Každý, kto využíva obsah portálu www.predajprenajom.sk, je povinný sa oboznámiť s týmito podmienkami a tým, že obsah portálu využíva, prehlasuje, že sa s týmito podmienkami oboznámil, vyjadril súhlas s ich obsahom a zaväzuje sa ich bezvýhradne dodržiavať. Pri využívaní obsahu Portálu musí návštevník dodržiavať taktiež všeobecne záväzné právne predpisy, etické a morálne pravidlá.

PDF

Kompletné znenie podmienok používania portálu a dodatkov si môžete stiahnuť vo formáte PDF. Pre bezproblémové prehliadanie tohoto typu súboru vám odporúčame nainštalovať najnovšiu verziu programu Adobe Acrobat Reader.

Stiahnuť PDF
×
Filter nehnuteľností
m2 m2
Doba úveru
377 169 nehnuteľností
Zobraziť Reset Filter
Vlastné zdroje
80%
Splatnosť hypotéky
30 rokov
Magazín
iExteriér a záhrada

Ochrana pred slnkom vonkajšími roletami – ale teraz tým správnym spôsobom!

Redakcia Predajprenajom.sk - 26.07.2022 - 352
Konečne sú tu. Teplé a slnečné dni v roku. Aké by to bolo teraz pekné, keby sme si leto mohli užiť naozaj bez obáv! Slnečné svetlo totiž môže mať aj svoje negatíva. Ochrana správnym spôsobom v podobe roliet sa však o váš bezpečný relax na čerstvom vzduchu postará.

Poďme sa spoločne pozrieť na výhody vonkajších roliet, ktoré na ochranu pred nebezpečným slnkom slúžia najlepšie.

Vonkajšie rolety flexibilne regulujú slnečné svetlo

Moderné vonkajšie rolety nám v horúcom lete ponúkajú nielen možnosť odpudzovania slnečného žiarenia priamo zvonku, ale aj dosiahnutie optimálnej regulácie svetla nastavením lamiel. Priamym blokovaním slnečného žiarenia pred fasádou domu alebo pred oknom dosahuje vonkajšia roleta až o 40 % väčší odraz tepla v porovnaní s vnútornou protislnečnou ochranou, teda vnútornými roletami.

Spomínaná regulácia svetla môže zohrať veľkú úlohu aj proti oslneniu slnečným žiarením, aby ste si nastavili svetelné podmienky tak, ako potrebujete. Ak vás napríklad počas dlhých, jasných letných večerov slnko oslní pri pozeraní vzrušujúceho filmu v televízii alebo vás vyruší pri sedení pred počítačom, môžete si vonkajšie rolety nastaviť podľa vlastného želania tak, aby ste mali v interiéri stále dostatok svetla.

Poskytujú zatemnenie, ochranu proti vlámaniu a úsporu energie

Rolety z odolných lamiel a materiálov vytvárajú vďaka svojej schopnosti zatemnenia veľmi dobrú ochranu pred slnkom. Podobne ako vonkajšie žalúzie odpudzujú slnečné lúče priamo zvonku spred okna a dokážu tak zabrániť prehrievaniu vnútorných miestností.

Takéto odolné tienenie, ktoré môžete kombinovať aj s rovnako kvalitnými roletami pre strešné okná, sa postará nielen o príjemnú atmosféru, ale aj súkromie a ochranu interiéru pred vlámaním. Minimálne vonkajšie rolety možného páchateľa od neoprávneného vstupu do domu alebo bytu svojím dokonalým systémom odradia.

Či už vonkajšie žalúzie, markízy alebo rolety, každý z týchto variantov technickej ochrany pred slnkom má svoje právo na existenciu. Výhody, zmysel a účel týchto troch variantov sa líšia rôznymi spôsobmi, takže ako zákazník by ste mali dôkladne zvážiť, na čo túto technickú ochranu pred slnkom potrebujete.

Zdroj obrázka: Studio Harmony/Shutterstock.com