Podmienky

Podmienky používania portálu

Prevádzkovateľ internetového portálu www.predajprenajom.sk vydáva podmienky používania portálu, upravujúce práva a povinnosti fyzických a právnických osôb pri využívaní služieb tohto internetového portálu. Tento internetový portál je verejným inzertným portálom, na ktorom sú uverejnené inzeráty o predaji, kúpe alebo prenájme nehnuteľností fyzických a právnických osôb, odborné články z oblasti realitného trhu a ponuka hypotekárnych úverov.

Každý, kto využíva obsah portálu www.predajprenajom.sk, je povinný sa oboznámiť s týmito podmienkami a tým, že obsah portálu využíva, prehlasuje, že sa s týmito podmienkami oboznámil, vyjadril súhlas s ich obsahom a zaväzuje sa ich bezvýhradne dodržiavať. Pri využívaní obsahu Portálu musí návštevník dodržiavať taktiež všeobecne záväzné právne predpisy, etické a morálne pravidlá.

PDF

Kompletné znenie podmienok používania portálu a dodatkov si môžete stiahnuť vo formáte PDF. Pre bezproblémové prehliadanie tohoto typu súboru vám odporúčame nainštalovať najnovšiu verziu programu Adobe Acrobat Reader.

Stiahnuť PDF
×
Filter nehnuteľností
m2 m2
Doba úveru
379 159 nehnuteľností
Zobraziť Reset Filter
Vlastné zdroje
80%
Splatnosť hypotéky
30 rokov
Magazín
Staviame

Nové bývanie v Bratislave ponúka vyše stovka projektov. Aké sú moje možnosti?

Róbert Rektorovský - 15.08.2016 - 1120
Boom na bratislavskom realitnom trhu pokračuje a podľa odborníkov nie sme ani zďaleka na vrchole. Developeri však pridávajú do tempa a svojou zvýšenou aktivitou dopĺňajú aktuálnu ponuku bývania desiatkami nových projektov.

Nové bývanie v Bratislave ponúka vyše stovka projektov

Bratislavský realitný trh ako najväčší na Slovensku by mal byť príkladom pre ostatné regióny. Práve jeho predstavitelia musia ukážkovo zvládať tlak vysokého dopytu kupujúcich po novom bývaní. Vzhľadom na to sa musí stavať rýchlo, moderne a hlavne pravidelne, aby bola ponuka stále pestrá a zákazníci mali dostatok možností na výber vysnívaného bývania. Aktuálne však nie je čo vytknúť, pretože aj napriek rekordnému záujmu je ponuka nových bytov dosť bohatá a kupujúci majú na výber bývanie v ktoromkoľvek z vyše stovky projektov.

Vysoký dopyt po bývaní zrýchľuje výstavbu

So zrýchľujúcim dopytom po novom bývaní sa ešte pred niekoľkými mesiacmi spájala otázka schopnosti trhu adekvátne reagovať na extrémne vysoký záujem kupujúcich. Mnohých mátala minulosť, kedy sa viackrát stalo, že ponuka nehnuteľností nielenže nespĺňala nároky klientov, ale nestíhala uspokojovať ani dopyt. Posledné mesiace však ukazujú, že trh je na túto situáciu pripravený a developeri dokážu bez problémov stavať v požadovanom tempe.

Ponuka voľných bytov je stále silná

Práve vďaka schopnosti developerov postupovať v rytme realitného trhu a pružne reagovať na požiadavky kupujúcich je celková ponuka silná bez ohľadu na rekordne sa zrýchľujúci dopyt. Posledné štatistiky viacerých analytikov sa zhodujú na počte voľných bytov v hlavnom meste, ktorý údajne dosahuje od 2600 do 3300. Netreba však zabúdať, že mnohé z nich sú zatiaľ len na papieri, pričom má ísť zhruba až o 40% ponúkaných novostavieb.

Nové bývanie nájdeme vo vyše sto projektoch

Ak si odmyslíme podiel pripravovaných projektov, ktoré začínajú s predajom spomínaných bytov z papiera, potom sa môžeme obávať, či je ponuka stále taká rozmanitá. Počet projektov, v ktorých sa momentálne nachádzajú voľné priestory, sa pohybuje na úrovni od 110 do 120, takže obavy o nedostatok bytov v Bratislave vznikať nemôžu. K tomu si pripočítajme ďalších 40 až 50 nových plánovaných projektov, ktorých autori začnú čoskoro predávať spomínané byty z papiera a miestnemu realitnému trhu reálne hrozí, že dopyt prestane stíhať za ponukou.

Zoznam nových realít dopĺňajú aj domy

Nie sú to len byty, ktoré umožňujú získať nové bývanie v hlavnom meste. Podiel rodinných domov je síce v porovnaní s bytmi niekoľkonásobne menší, no po celom meste sa nájde dosť projektov, ktoré už čoskoro privítajú svojich majiteľov. Ponuka obytných nehnuteľností je tak vďaka záujmu o výstavbu rodinných domov komplexná a ideálne bývanie v nej nájdu všetci bez ohľadu na konkrétny typ nehnuteľnosti, lokalitu, cenu aj veľkosť.

V hlavnom meste sa už možno dá hovoriť o ďalšom veľkom boome, ktorý na realitnom trhu zapálil poriadny oheň. Reality v Bratislave zažívajú skvelé časy a pomer dopytu a ponuky len potvrdzuje, že darí sa výstavbe aj predaju. Priam ideálna situácia, ktorá síce môže priniesť isté riziká spojené s prehrievaním trhu, no zatiaľ je všetko v poriadku a všetci aktéri trhu si môžu užívať veľmi priaznivé obdobie.