Podmienky

Podmienky používania portálu

Prevádzkovateľ internetového portálu www.predajprenajom.sk vydáva podmienky používania portálu, upravujúce práva a povinnosti fyzických a právnických osôb pri využívaní služieb tohto internetového portálu. Tento internetový portál je verejným inzertným portálom, na ktorom sú uverejnené inzeráty o predaji, kúpe alebo prenájme nehnuteľností fyzických a právnických osôb, odborné články z oblasti realitného trhu a ponuka hypotekárnych úverov.

Každý, kto využíva obsah portálu www.predajprenajom.sk, je povinný sa oboznámiť s týmito podmienkami a tým, že obsah portálu využíva, prehlasuje, že sa s týmito podmienkami oboznámil, vyjadril súhlas s ich obsahom a zaväzuje sa ich bezvýhradne dodržiavať. Pri využívaní obsahu Portálu musí návštevník dodržiavať taktiež všeobecne záväzné právne predpisy, etické a morálne pravidlá.

PDF

Kompletné znenie podmienok používania portálu a dodatkov si môžete stiahnuť vo formáte PDF. Pre bezproblémové prehliadanie tohoto typu súboru vám odporúčame nainštalovať najnovšiu verziu programu Adobe Acrobat Reader.

Stiahnuť PDF
×
Filter nehnuteľností
m2 m2
Doba úveru
373 863 nehnuteľností
Zobraziť Reset Filter
Vlastné zdroje
80%
Splatnosť hypotéky
30 rokov
Magazín
iExteriér a záhrada

Netradičné druhy ovocia,  ktoré môžete pestovať v záhrade tento rok

Milan Bardun - 05.05.2017 - 3512
Úžitkové záhrady sa postupne vracajú do módy. Aj keď na prelome tisícročí bol veľký trend úplne odstaviť úžitkové záhrady a priestor za domom využívať čisto na relax, prešlo už 17 rokov. Wow, ako ten čas letí. Za túto dobu sa trendy v rodinných záhradách pozmenili a ľudia sa vracajú k úžitkovým záhradám. Ako relax už nepovažujú váľanie sa pod slnečníkom ale prácu v záhrade pri pestovaní vlastnej bio zeleniny a ovocia. Redakcia Zaujímavosti pre vás pripravila zoznam netradičných druhov ovocia, ktoré môžete ako bio skúsiť pestovať v záhrade už túto sezónu.

Netradičné druhy ovocia a zeleniny do záhrady

Muchovík (Amelanchier)

 

Je málo známa ovocná drevina, ktorá sa kedysi tešila v záhradách veľkej obľube. Jeho plody si môžete pomýliť s čučoriedkami svojim vzhľadom ale aj chuťou. Narozdiel od čučoriedok však nie je náročný na pestovanie ani pôdu. Porastie aj v úplne bežnej záhradnej zemine kdekoľvek na Slovensku a jeho veľkou výhodou je, že nepotrebuje narozdiel od čučoriedok kyslú pôdu. Dorastá do výšky takmer tri metre a dužina jeho plodov je veľmi chutná. Cena Muchovníka sa v záhradných centrách pohybuje okolo 12 €.

 

Dula jablková (Cydonia)

 

Je odolná voči mrazom a zaujme svojimi veľkými žltými plodmi. Jeden by si mohol Dulu pomýliť s citrónom, čo je celkom pochopiteľné. Plody Duly totiž voňajú po citrónoch. Pred konzumáciou je však potrebné všetky tepelne opracovať. Cena kríku sa pohybuje od 7 €.

 

Hurmi kaki

 

Mnohí poznáme z obchodov. Vedeli ste však, že si môžete vlastné Hurmi kaki vypestovať vo vlastnej záhrade? Má veľké chutné plody oranžovej farby, ktoré sú navyše veľmi príjemne sladké. Plody sa konzumujú po ich zmäknutí a vo veľkom sa tento ker pestuje v Taliansku. U nás môže mať problémy s mrazom, preto odporúčame Hurmi kaki pestovať vo vykurovaných skleníkoch alebo na pestovanie v kvetináči. Ak sa však nachádzate na južnom Slovensku, môžete skúsiť drevinu pestovať priamo v záhrade ako solitér. Stránka rastlinky.sk uvádza, že je drevina odolná do mrazu približne -20 stupňov Celzia. Cena sa pohybuje od 20 € za ker.

 

Kiwi veľkoplodé (Actinidia chinensis)

 

Je ovocie, ktoré každý z nás dôverne pozná. Nikto však nevie, že Kiwi v pohode znáša slovenské zimy. Ide o rýchlorastúcu lianu, ktorá plodí na jeseň chutné, chlpaté plody so štedrou dávkou vitamínu C. Nakoľko musíte pestovať aj samčie a samičie rastliny aby sa navzájom opelili, odporúčame kúpi jedného samčeka a dvoch samičiek. Cena sa pohybuje od 15 € za kolekciu.