Podmienky

Podmienky používania portálu

Prevádzkovateľ internetového portálu www.predajprenajom.sk vydáva podmienky používania portálu, upravujúce práva a povinnosti fyzických a právnických osôb pri využívaní služieb tohto internetového portálu. Tento internetový portál je verejným inzertným portálom, na ktorom sú uverejnené inzeráty o predaji, kúpe alebo prenájme nehnuteľností fyzických a právnických osôb, odborné články z oblasti realitného trhu a ponuka hypotekárnych úverov.

Každý, kto využíva obsah portálu www.predajprenajom.sk, je povinný sa oboznámiť s týmito podmienkami a tým, že obsah portálu využíva, prehlasuje, že sa s týmito podmienkami oboznámil, vyjadril súhlas s ich obsahom a zaväzuje sa ich bezvýhradne dodržiavať. Pri využívaní obsahu Portálu musí návštevník dodržiavať taktiež všeobecne záväzné právne predpisy, etické a morálne pravidlá.

PDF

Kompletné znenie podmienok používania portálu a dodatkov si môžete stiahnuť vo formáte PDF. Pre bezproblémové prehliadanie tohoto typu súboru vám odporúčame nainštalovať najnovšiu verziu programu Adobe Acrobat Reader.

Stiahnuť PDF
×
Filter nehnuteľností
m2 m2
Doba úveru
383 411 nehnuteľností
Zobraziť Reset Filter
Vlastné zdroje
80%
Splatnosť hypotéky
30 rokov
Magazín
Interiér

Najvernejšie DUO interiéru. Ako si vybrať správne koberce a závesy?

Redakcia Predajprenajom.sk - 26.07.2022 - 657
Keď si vyberiete ten správny koberec so správnym závesom pre váš priestor, jednoducho to zmení celú atmosféru priestoru, zatiaľ čo na druhej strane, ak sa vám nepodarí zohnať ten správny koberec alebo záves, môže to spôsobiť, že vaša izba bude vyzerať veľmi nemotorne a fádne. Preto si musíte vybrať ten správny koberec a záves, aby dokonale dopĺňali interiér vášho domova.

Teraz, ak ste zmätení a premýšľate, ako si vybrať správne koberce a záclony, tento príspevok sa vám oplatí prečítať. Predstavíme vám niekoľko najjednoduchších tipov, ako si vybrať koberce a závesy, ktoré budú dokonale ladiť s interiérovou výzdobou vášho sladkého domova.

Farbu kobercov vyberajte opatrne

V obchode často uvidíte množstvo farieb a ľahko sa necháte zmiasť. Správnu farbu vášho nového koberca je však možné zvoliť dvoma spôsobmi. Po prvé, môžete si vybrať farbu v závislosti od témy alebo štýlu vášho priestoru.

Alebo si môžete vybrať konkrétny priestorový koberec a potom navrhnúť zvyšok miestnosti okolo neho. Druhý spôsob výberu koberca udá tón a náladu celému vášmu priestoru, čo vám pomôže získať jedinečný koncept dizajnu vašej izby.

Veľkosť je závislá od účelu použitia

Choďte na veľkosť v závislosti od funkčnosti priestoru. Znamená to, že pred výberom koberca by ste mali mať na mysli účel, ktorému bude slúžiť. Nie vždy je to len dekorácia na podlahe.

Ak chcete, aby koberce slúžil na účely pohodlia, vyberte si väčšie, ktoré poskytnú maximálne pokrytie podlahy. V takom prípade váš koberec pokryje celú plochu vášho priestoru aj s nábytkom, ktorý je na ňom uložený.

Ak ho chcete použiť na dekoratívne účely a na vymedzenie konkrétnej oblasti, vyberte si veľkosť, ktorá je ideálna na ukotvenie a pomôže spojiť nábytok vo vašej izbe.

A čo textúra?

Zdá sa, že mnohí tento faktor prehliadajú, ale textúra koberca tiež zohráva dôležitú úlohu a musí byť vizuálne príjemná. Textúra je predovšetkým o tom, ako sa cítite, keď sa jej dotýkate, alebo ako pôsobí ako kontrast k existujúcim materiálom.

Kontrast vášho koberca urobí váš priestor bohatším a vrstvenejším. Ľudia, ktorí milujú bývanie v neutrálnom priestore, musia zvážiť štruktúru koberca veľmi dobre, aby celému priestoru dodali príjemný vzhľad. Čo sa týka materiálu, je lepšie siahnuť po 100 % vlne, ktorá sa veľmi ľahko čistí a udržiava.

Tipy na výber správnych závesov pre váš domov

Závesy sú jedným z najdôležitejších prvkov pri navrhovaní vašich izieb. Okrem toho tiež pomáhajú zachovať vaše súkromie, ako aj udržiavať vaše izby svetlé, vzdušné a vetrané. Vedeli ste však, že výber správnych jednofarebných závesov pre váš domov môže byť skutočne zložitý? Musia ladiť s celkovým dekorom, témou a farebnou paletou priestoru.

Zvážte ich funkčnosť

Závesy slúžia na mnohé účely, od zachovania súkromia, cez dekoratívne účely, izoláciu, vetranie až po chladenie a tmavšie miestnosti počas dňa a mnohé ďalšie. Preto predtým, ako si vyberiete závesy do svojho priestoru, musíte sa rozhodnúť, na aký účel chcete, aby slúžili. Urobte si zoznam funkcií a podľa toho sa rozhodnite pre látku a štýl tohto látkového tienenia.

Vykonajte presné merania

Ak závesy namontujete správne, zvýraznia celkový vzhľad miestnosti. Preto si pred ich zavesením zmerajte výšku medzi tyčou a podlahou. Zvážte aj závesné kovanie alebo výšku krúžkov alebo koľko priestoru uprednostňujete medzi podlahou a závesmi. V prípade šírky závesov si premyslite, aký plnší vzhľad im chcete dodať. V prípade zahaleného vzhľadu by mali byť 3-krát širšie ako okno.

Urobte z nich elegantnú súčasť miestnosti

Mnohí používajú v každej izbe rovnaké závesy. Nie vždy je to ale správne riešenie. Vaše závesy by mali prirodzene splývať s celým okolím a musia byť zároveň rozšírením vášho priestoru. Znamená to, vybrať si závesy  v závislosti od štýlu, témy a aury miestnosti, a to potom spolu s krásnymi kobercami pozdvihne krásu celého priestoru.

Zdroj obrázka: Africa Studio/Shutterstock.com