Podmienky

Podmienky používania portálu

Prevádzkovateľ internetového portálu www.predajprenajom.sk vydáva podmienky používania portálu, upravujúce práva a povinnosti fyzických a právnických osôb pri využívaní služieb tohto internetového portálu. Tento internetový portál je verejným inzertným portálom, na ktorom sú uverejnené inzeráty o predaji, kúpe alebo prenájme nehnuteľností fyzických a právnických osôb, odborné články z oblasti realitného trhu a ponuka hypotekárnych úverov.

Každý, kto využíva obsah portálu www.predajprenajom.sk, je povinný sa oboznámiť s týmito podmienkami a tým, že obsah portálu využíva, prehlasuje, že sa s týmito podmienkami oboznámil, vyjadril súhlas s ich obsahom a zaväzuje sa ich bezvýhradne dodržiavať. Pri využívaní obsahu Portálu musí návštevník dodržiavať taktiež všeobecne záväzné právne predpisy, etické a morálne pravidlá.

PDF

Kompletné znenie podmienok používania portálu a dodatkov si môžete stiahnuť vo formáte PDF. Pre bezproblémové prehliadanie tohoto typu súboru vám odporúčame nainštalovať najnovšiu verziu programu Adobe Acrobat Reader.

Stiahnuť PDF
×
Filter nehnuteľností
m2 m2
Doba úveru
381 337 nehnuteľností
Zobraziť Reset Filter
Vlastné zdroje
80%
Splatnosť hypotéky
30 rokov
Magazín
iExteriér a záhrada

Múry nahrádzame sklom, aké sú ďalšie trendy v používaní materiálov?

Milan Bardun - 22.07.2016 - 2356
Využívanie materiálov v stavebníctve sa mení v závislosti od trendov a aktuálnych rozmarov v spoločnosti. Zhruba každých desať rokov sa na trhu v stavebníctve objaví niečo nové, takmer spravidla prestávame používať iný materiál.

Prirodzený kolobeh zabezpečuje diverzitu v materiáloch a aj práve vďaka tomuto vieme neskôr povedať, v ktorom období bol ktorý dom postavený. Aké boli trendy v minulosti, aké sú dnes a čo môžeme očakávať v blízkej budúcnosti?

  • V minulosti sme mali radi výrazné farby

Ak sa pozriete na dom svojej starej mamy, bude vám od začiatku jasn, že nebol postavený v posledných desiatich rokoch. Tieto domy typické pre päťdesiate roky sa vyznačujú tým, že majú viacero miestností, nakoľko boli zväčša viacgeneračné. Čo sa týka použitia materiálov, prevládali farby a rôzne vzory. Spomeňte si na klasickú kamienkovú mozaiku, ktorá často hýrila farbami ako je červená či modrá. Dnes už túto mozaiku nájdeme naozaj len na starých domoch a využívame úplne iné materiály.

Čo sa týka vzorov a farieb, v minulosti sme ich mali naozaj radi. Využívanie vzorov na dekoráciu domov bolo v pädesiatych rokoch tiež veľmi obľúbené. Používali sme najmä kvetinové vzory a domy v poľovníckych oblastiach zvykli byť mierne vyzdobené vysokou zverou.

  • Dnes ladíme farby a búrame steny

Ak sa pozrieme na domy postavené za posledných rokov, môžeme povedať, že sme konečne začali ladiť farby. Nehovoríme samozrejme o panelákových domoch v bratislavskej Petržalke, ale o rodinných domoch na predmestí. Ružové, zelené, či oranžové domy, ktoré boli obľúbené v 90tych rokoch sú chvalabohu preč a dnes si dávame pozor na to, či nám ladí plot s chodníkom a podobne. Čo sa týka materiálov, ideme viac do dreva, kovu a skla. Súčasným trendom je aj ekologické bývanie a tí uvedomelejší myslia ekologicky a používajú materiály, ktoré neškodia prírode. Trendy je aktuálne trvalo udržateľný rozvoj, ktorý sa hlboko podpísal na dnešnú architektúru.

  • V budúcnosti pôjdeme do extrémov a múry úplne zmiznú

Moderná doba sa posúva stále ďalej a co môžme predpokladať je, že úplne prestaneme používať múry v rámci bytov a domov. Moderné sú veľké, otvorené a presvetlené priestory, žiadne bariéry.