Podmienky

Podmienky používania portálu

Prevádzkovateľ internetového portálu www.predajprenajom.sk vydáva podmienky používania portálu, upravujúce práva a povinnosti fyzických a právnických osôb pri využívaní služieb tohto internetového portálu. Tento internetový portál je verejným inzertným portálom, na ktorom sú uverejnené inzeráty o predaji, kúpe alebo prenájme nehnuteľností fyzických a právnických osôb, odborné články z oblasti realitného trhu a ponuka hypotekárnych úverov.

Každý, kto využíva obsah portálu www.predajprenajom.sk, je povinný sa oboznámiť s týmito podmienkami a tým, že obsah portálu využíva, prehlasuje, že sa s týmito podmienkami oboznámil, vyjadril súhlas s ich obsahom a zaväzuje sa ich bezvýhradne dodržiavať. Pri využívaní obsahu Portálu musí návštevník dodržiavať taktiež všeobecne záväzné právne predpisy, etické a morálne pravidlá.

PDF

Kompletné znenie podmienok používania portálu a dodatkov si môžete stiahnuť vo formáte PDF. Pre bezproblémové prehliadanie tohoto typu súboru vám odporúčame nainštalovať najnovšiu verziu programu Adobe Acrobat Reader.

Stiahnuť PDF
×
Filter nehnuteľností
m2 m2
Doba úveru
381 027 nehnuteľností
Zobraziť Reset Filter
Vlastné zdroje
80%
Splatnosť hypotéky
30 rokov
Magazín
Zo sveta

Máte problémy s ročným vyúčtovaní nájomného? Obráťte sa na správu bytových domov

Redakcia Predajprenajom.sk - 26.08.2020 - 620
Mnohí z nás sa pre komfort rozsiahlej infraštruktúry a služieb mesta rozhodli pre bývanie v byte. Všetko máte na dosah ruky a nemusíte sa starať o veľkú záhradu ani pozemok. Avšak, s bývaním tohto typu vzniká aj množstvo problémov. Hluční susedia, spotreba domácnosti a spoločné nebytové priestory.

Ako tieto a mnohé iné problémy vyriešiť k vašej maximálnej spokojnosti?

Neznalosť zákona neospravedlňuje

V tomto prípade by sa vám nemusela vyplatiť neznalosť Zákona č. 182/1993 Z. z. o vlastníctve bytov a nebytových priestorov. Práve v ňom sa nachádza detailné a presne vymedzenie dôležitých pojmov, ale aj práva a povinnosti, ktoré vám ako vlastníkom bytov vyplývajú.

Nájdete tam v podstate všetko. Na základe jeho znenia by ste si ale mali vytvoriť v bytovom dome domový poriadok. Minimálne by to mala byť úloha zvolenej správy bytových domov, ktorá sa stará o celú budovu, bezpečnosť a stav spoločných nebytových priestorov, ako aj iné dôležité veci, ktoré majú súvislosť s týmto typom bývania a využívaním bytových priestorov.

Fungovanie spoločnosti, ktorou táto forma bývania svojím spôsobom určite je, najlepšie zaručujú predsa rôzne normy, nariadenia a zákony, preto si ho záväzne a vytvoreným kompletného domového poriadku poistite.

Nie ste spokojní s ročným vyúčtovaním nájomného

V rodinnom dome sa o spotrebu energie, vody a iných zdrojov staráte sami. V bytovom dome to má väčšinou na starosti správca. Raz za rok vám na základe stavu vodomeru a iných zariadení vystaví kompletné ročné vyúčtovnie nájomného.

Ak s ním nie ste spokojní, máte nedoplatok a vysokú spotrebu, zrejme bude nutné sa trochu uskromniť. Ak bude pochybenie na strane správcu, môžete podať reklamáciu. Ak sú ale problémy so správou bytového domu pravidelné, neevidujte údržbu a pravidelnú starostlivosť o bytový komplex, môžete ho nechať vymeniť.

Ešte predtým si ale všetko preštudujte, skúste sa možno uzmieriť so susedmi a zúčastňovať sa pravidelných schôdzí, na ktorých by sa malo preberať všetko dôležité.

Zdroj obrázka: BestPhotoPlus/Shutterstock.com