Podmienky

Podmienky používania portálu

Prevádzkovateľ internetového portálu www.predajprenajom.sk vydáva podmienky používania portálu, upravujúce práva a povinnosti fyzických a právnických osôb pri využívaní služieb tohto internetového portálu. Tento internetový portál je verejným inzertným portálom, na ktorom sú uverejnené inzeráty o predaji, kúpe alebo prenájme nehnuteľností fyzických a právnických osôb, odborné články z oblasti realitného trhu a ponuka hypotekárnych úverov.

Každý, kto využíva obsah portálu www.predajprenajom.sk, je povinný sa oboznámiť s týmito podmienkami a tým, že obsah portálu využíva, prehlasuje, že sa s týmito podmienkami oboznámil, vyjadril súhlas s ich obsahom a zaväzuje sa ich bezvýhradne dodržiavať. Pri využívaní obsahu Portálu musí návštevník dodržiavať taktiež všeobecne záväzné právne predpisy, etické a morálne pravidlá.

PDF

Kompletné znenie podmienok používania portálu a dodatkov si môžete stiahnuť vo formáte PDF. Pre bezproblémové prehliadanie tohoto typu súboru vám odporúčame nainštalovať najnovšiu verziu programu Adobe Acrobat Reader.

Stiahnuť PDF
×
Filter nehnuteľností
m2 m2
Doba úveru
377 169 nehnuteľností
Zobraziť Reset Filter
Vlastné zdroje
80%
Splatnosť hypotéky
30 rokov
Magazín
Zo sveta

Máte doma tlačiareň? Naučte sa, ako ušetriť pri jej používaní peniaze

Redakcia Predajprenajom.sk - 22.12.2022 - 376
Myslíte si, že klasické tlačiarne sú vďaka digitalizácii odsúdené na odpis? Omyl. Dokonca aj so súbormi PDF a množstvom digitálnej komunikácie prostredníctvom smartfónov a e-mailu sa ľudia stále rozhodujú tlačiť svoje dokumenty na papier. Na tom by nebolo samozrejme nič zlé, pokiaľ by nebolo potrebné brať ohľad na spotrebu tonera.

 

Aby ste sa preto pri využívaní obľúbenej tlačiarne v domácnosti vyhli zbytočne vysokým nákladom na tlač, tu je niekoľko tipov, podľa ktorých môžete ušetriť peniaze, toner aj papier.

Upravte kvalitu tlače

Keď musíte vytlačiť textový dokument, môžete ušetriť značné množstvo dôležitého tonera nastavením tlače v kvalite Fast Draft Quality. Ak niečo tlačíte farebne a chcete ušetriť atrament, nastavte tlačiareň na tlač v odtieňoch sivej. Ak potrebujete tlačiť farebne, použite nastavenia tlačiarne na zníženie množstva spotrebovaného atramentu znížením úrovní jasu a intenzity, ak je to možné. Samozrejme, ak tlačíte obrázky, pravdepodobne budete chcieť ponechať nastavenia na predvolené alebo lepšie.

Vyberte, čo budete tlačiť

Ak chcete vytlačiť nejaký text a možno aj obrázok alebo dva z webovej stránky, nie je dôvod tlačiť 10 strán s reklamami a vo farbe. Aby ste tomu zabránili, zvýraznite to, čo chcete vytlačiť, kliknite pravým tlačidlom myši a vyberte možnosť Tlačiť alebo stlačte Ctrl + P . Potom, keď sa zobrazí okno Print Properties, zaškrtnite Print Selection a vytlačí sa len to, čo ste zvýraznili.

Znížte náklady na toner

Tonerové kazety v laserových tlačiarňach môžu byť dosť drahé. Mnohí sa preto snažia využiť ich kapacitu na maximu. Kazety sú však vybavené infračerveným senzorom, ktorý detekuje, kedy je v kazete vyčerpaná tekutina. Vo väčšine prípadov tlačiareň prestane fungovať, keď zistí vyčerpanú kazetu, hoci kazeta v skutočnosti prázdna nie je.

Skúste toner vybrať a trochu s ním potriasť, aby sa usadený prášok uvoľnil. Ďalším spôsobom, ako ušetriť na toneroch, je ich alternatívna a lacnejšia náhrada. Dnes vám toto riešenie a nové tonery Canon ponúka množstvo online e-shopov za minimálne ceny. Stačí si len vybrať tie najvýhodnejšie ponuky.

Ukladajte si dokumenty do PDF

Ak potrebujete dokument, skúste si zvyknúť, že ho nebudete tlačiť. Ak uložíte to, čo potrebujete, ako PDF, môžete si to prezerať a zobrazovať na ktoromkoľvek zo svojich počítačov alebo mobilných zariadení. Ak dokument potrebujete časom upraviť, sú na to k dispozícii bezplatné nástroje. Ušetríte tak toner, papier, vašu peňaženku a životné prostredie.

Zdroj obrázka: FabrikaSimf/Shutterstock.com