Podmienky

Podmienky používania portálu

Prevádzkovateľ internetového portálu www.predajprenajom.sk vydáva podmienky používania portálu, upravujúce práva a povinnosti fyzických a právnických osôb pri využívaní služieb tohto internetového portálu. Tento internetový portál je verejným inzertným portálom, na ktorom sú uverejnené inzeráty o predaji, kúpe alebo prenájme nehnuteľností fyzických a právnických osôb, odborné články z oblasti realitného trhu a ponuka hypotekárnych úverov.

Každý, kto využíva obsah portálu www.predajprenajom.sk, je povinný sa oboznámiť s týmito podmienkami a tým, že obsah portálu využíva, prehlasuje, že sa s týmito podmienkami oboznámil, vyjadril súhlas s ich obsahom a zaväzuje sa ich bezvýhradne dodržiavať. Pri využívaní obsahu Portálu musí návštevník dodržiavať taktiež všeobecne záväzné právne predpisy, etické a morálne pravidlá.

PDF

Kompletné znenie podmienok používania portálu a dodatkov si môžete stiahnuť vo formáte PDF. Pre bezproblémové prehliadanie tohoto typu súboru vám odporúčame nainštalovať najnovšiu verziu programu Adobe Acrobat Reader.

Stiahnuť PDF
×
Filter nehnuteľností
m2 m2
Doba úveru
381 027 nehnuteľností
Zobraziť Reset Filter
Vlastné zdroje
80%
Splatnosť hypotéky
30 rokov
Magazín
Interiér

Kvalitné osvetlenie: Základ dobre zariadeného a pohodlného interiéru

Redakcia Predajprenajom.sk - 25.05.2021 - 961
Viacerí z nás počas renovácie myslíme na dokonalosť nábytku a iných doplnkov, pričom osvetlenie podceňujeme. Práve správne zvolené svetelné zdroje ale umožňujú všetkým veciam v interiéri vyniknúť a zaujať vašu pozornosť.

Neriešte ho preto ako poslednú položku. Správnym osvetlením môžete predsa vylepšiť funkčnosť miestnosti, zútulniť interiér a dokonca aj opticky rozšíriť priestor. Zle premyslené osvetlenie môže naopak všetko pokaziť.

Viacúrovňové osvetlenie je lepšie

Osvetlenie by malo pozostávať z viacerých úrovní alebo vrstiev. Toto nie je tip, ale pravidlo pre každého interiérového dizajnéra.

Každá jedna izba je predsa využívaná na viac účelov. Niekedy v nich musíte naraz pracovať aj odpočívať. Pre relaxáciu je potrebné tlmenejšie svetlo, ktoré sa dá dosiahnuť zhasnutím niektorých žiaroviek. Pre prácu alebo kvalitné osvetlenie obchodu je nutné vybrať zas niečo jasnejšie.

Viacúrovňový systém teda znamená, že osvetlenie bude pozostávať zo žiaroviek umiestnených na rôznych úrovniach: lustre, nástenné svietniky, podlahové svietidlá a ďalšie. Niekedy môžu pomôcť aj rôzne kombinácie žiaroviek.

Správne zvolené svetlo zvýrazní dôležité akcenty

Základom dobrého make-up-u je zdôrazniť výhody a skryť nedostatky pleti. Rovnako je to aj s dizajnom interiéru, v ktorom môže byť takýmto nástrojom spomínané osvetlenie.

Tento efekt sa využíva nielen pri luxusnom osvetlení hotelov, ale aj domácností, pretože moderné LED modely sú dostupné širokej verejnosti.

Pomôcť môžu aj zrkadlá

Umiestnite zrkadlo do blízkosti svetelného zdroja, aby ste zosilnili jeho osvetlenie. Vďaka sklu a krištáľu je svetlo jasnejšie.

Stačí ich len správne rozmiestniť a efekt príjemného, krásneho a vzdušného interiéru si užívať plnými dúškami.

Zdroj obrázka: siso_seasaw/Shutterstock.com