Podmienky

Podmienky používania portálu

Prevádzkovateľ internetového portálu www.predajprenajom.sk vydáva podmienky používania portálu, upravujúce práva a povinnosti fyzických a právnických osôb pri využívaní služieb tohto internetového portálu. Tento internetový portál je verejným inzertným portálom, na ktorom sú uverejnené inzeráty o predaji, kúpe alebo prenájme nehnuteľností fyzických a právnických osôb, odborné články z oblasti realitného trhu a ponuka hypotekárnych úverov.

Každý, kto využíva obsah portálu www.predajprenajom.sk, je povinný sa oboznámiť s týmito podmienkami a tým, že obsah portálu využíva, prehlasuje, že sa s týmito podmienkami oboznámil, vyjadril súhlas s ich obsahom a zaväzuje sa ich bezvýhradne dodržiavať. Pri využívaní obsahu Portálu musí návštevník dodržiavať taktiež všeobecne záväzné právne predpisy, etické a morálne pravidlá.

PDF

Kompletné znenie podmienok používania portálu a dodatkov si môžete stiahnuť vo formáte PDF. Pre bezproblémové prehliadanie tohoto typu súboru vám odporúčame nainštalovať najnovšiu verziu programu Adobe Acrobat Reader.

Stiahnuť PDF
×
Filter nehnuteľností
m2 m2
Doba úveru
383 427 nehnuteľností
Zobraziť Reset Filter
Vlastné zdroje
80%
Splatnosť hypotéky
30 rokov
Magazín
Interiér

Kľúč k úspešnému praniu: Ako neprísť o ohrievacie  teleso v práčke

Redakcia Predajprenajom.sk - 25.05.2021 - 759
Hygiena a údržba oblečenia je pre človeka nesmierne dôležitá. Starostlivosť o práčku je preto najlepším kľúčom k úspešnému praniu. Inak môžete pri absencii starostlivosti o toto zariadenie   čeliť vážnym následkom, ktorým je najčastejšie vážna porucha stroja.

Nechcenému zlyhaniu práčky pritom môžete veľmi jednoducho predísť. A nepotrebujete k tomu vždy drahé prípravky ani žiadne špeciálne doplnky. Postačí vám pravidelná údržba, pod ktorou si treba predstaviť nasledujúce.

Vonkajšia starostlivosť

Je nevyhnutné udržiavať telo práčky čisté a upratané. Odporúča sa stroj utrieť zo všetkých strán vlhkou špongiou a saponátom bez obsahu alkoholu. Po odstránení prachu a nečistôt uchopte suchú handričku, utrite ju a počkajte, kým sa vlhkosť úplne neodparí. Je skvelé, ak tieto kroky robíte aspoň raz za 7 dní.

Stroj nesmie byť dlhodobo vystavený vlhkosti alebo tekutým látkam, pretože by to mohlo spôsobiť koróziu. Stáva sa tiež, že vniknutie vody vedie k elektrickému skratu. V takejto situácii sa nezaobídete bez pomoci odborníka, ktorý vám zároveň inštaluje aj nové ložisko do práčky.

Interná starostlivosť

Rovnako dôležitá je aj starostlivosť o vnútro práčky. Je obzvlášť dôležité venovať pozornosť nádobe na prášok, na ktorej zostávajú stopy čistiacich prostriedkov.

Pokúste sa čistiť túto nádobu najmenej každé 2 mesiace, inak vám usadeniny prášku a vodného kameňa môžu narobiť poriadnu neplechu.

Je tiež potrebné dbať na bubon práčky, pretože by sa v ňom mohli zaseknúť rôzne malé časti, ktoré by mohli viesť k tvorbe hrdze. Snažte sa tiež pravidelne kontrolovať, či v bubne nie sú cudzie predmety.

Nezabúdajte na gumové tesnenie

Potrebné je starať sa aj o gumovú manžetu, pretože sa v nej môžu hromadiť vlasy, srsť zvierat a vlhkosť. Toto všetko musí byť odstránené ihneď po ukončení prania. Nájdite si preto čas, použite teplú vodu a bežné mydlo. Do roztoku namočte handričku a utrite manžetu zo všetkých strán. V opačnom prípade môže v bubne vzniknúť nepríjemný zatuchnutý zápach alebo spomínaný vodný kameň, ktorý nemá zľutovanie ani s takto odolným materiálom.

Komplexné čistenie práčky

Napriek tomu, že mnohé moderné modely práčok disponujú samočistiacim systémom, predsa len je dobré, nielen pri vyššej intenzite pracích cyklov, práčku komplexne vyčistiť a zbaviť nánosov vodného kameňa.

Aj keď nie je náhradné ohrievacie teleso veľký zásah do vášho rodinného rozpočtu, môžete nutnej výmene pravidelnou údržbou práčky predísť. Niekedy postačí aj obyčajný ocot.

Zdroj obrázka: Igor Shubin/Shutterstock.com