Podmienky

Podmienky používania portálu

Prevádzkovateľ internetového portálu www.predajprenajom.sk vydáva podmienky používania portálu, upravujúce práva a povinnosti fyzických a právnických osôb pri využívaní služieb tohto internetového portálu. Tento internetový portál je verejným inzertným portálom, na ktorom sú uverejnené inzeráty o predaji, kúpe alebo prenájme nehnuteľností fyzických a právnických osôb, odborné články z oblasti realitného trhu a ponuka hypotekárnych úverov.

Každý, kto využíva obsah portálu www.predajprenajom.sk, je povinný sa oboznámiť s týmito podmienkami a tým, že obsah portálu využíva, prehlasuje, že sa s týmito podmienkami oboznámil, vyjadril súhlas s ich obsahom a zaväzuje sa ich bezvýhradne dodržiavať. Pri využívaní obsahu Portálu musí návštevník dodržiavať taktiež všeobecne záväzné právne predpisy, etické a morálne pravidlá.

PDF

Kompletné znenie podmienok používania portálu a dodatkov si môžete stiahnuť vo formáte PDF. Pre bezproblémové prehliadanie tohoto typu súboru vám odporúčame nainštalovať najnovšiu verziu programu Adobe Acrobat Reader.

Stiahnuť PDF
×
Filter nehnuteľností
m2 m2
Doba úveru
379 824 nehnuteľností
Zobraziť Reset Filter
Vlastné zdroje
80%
Splatnosť hypotéky
30 rokov
Magazín
Interiér

Keď si najmenšia miestnosť v byte alebo dome vyžaduje najväčšiu pozornosť

Redakcia Predajprenajom.sk - 13.04.2022 - 817
Asi nikoho z nás neprekvapí, že jednou z najmenších miestností v každom dome alebo byte je toaleta. A pritom patrí k tým najdôležitejším. Pozornosti, ktorá sa jej pri zariaďovaní venuje, je však veľmi málo, o čom sa presvedčíme často až v praxi, keď sa pri pobyte a pohybe na toalete cítime diskomfortne.

Aj v tomto priestore preto treba myslieť na ergonómiu, pohodlie, estetiku a komfort. Ktoré kroky sa o takúto dokonalú harmóniu kvalitného WC postarajú najlepšie?

Dôležité kritériá správneho výberu WC

 

Vo fáze plánovania novej toalety je na zváženie niekoľko dôležitých detailov. Napríklad, ako vysoko by mala byť toaleta zavesená. Výrobca udáva montážnu výšku 40 cm, čo je horná hrana porcelánu, teda bez záchodovej dosky. Už nejaký čas je veľa toaliet inštalovaných vo výške 42 cm. Ak máte pri plánovaní voľnosť, mali by ste zvážiť, či toaletu používajú vyšší alebo nižší ľudia a podľa toho potom plánovať.

Ak budete používať moderné závesné WC, pretože hygiena v okolí toalety je s týmto modelom oveľa lepšia, určite treba skontrolovať stabilitu steny, na ktorú sa bude zariadenie aplikovať.

Ak sú steny starých budov akýmkoľvek spôsobom murované, v prípade pochybností by ste mali pracovať s mierne nadrozmernými hmoždinkami. V novostavbách si väčšinou musíte vystačiť s takzvanou predstenovou inštaláciou, t.j. kovovou konštrukciou ako podperou za sadrokartónovú stenu.

Možností, ako sa k svojmu pohodliu dopracovať je naozaj veľa, takže nemusíte mať obavy, že vám vaše plány niečo prekazí.

Pozor na umiestnenie

 

Ak máte na výber, pokiaľ ide o umiestnenie, rozhodnite sa správne. Ako prvé, čo by ste si mali uvedomiť je, že každá toaleta patrí do stredu pred odtok - dodatočné vinutia potrubia môžu viesť k netesnostiam a upchatiu.

Okrem toho by toaleta mala byť umiestnená tak, aby človek pri používaní nenarážal do okolitých stien. Mal by sedieť uprostred toalety – jednostranné záťaže sa z dlhodobého hľadiska stávajú problémom pre toaletu aj samotného používateľa nielen v prípade závesných modelov.

Nepodceňujte odhlučnenie toalety

 

Medzi toaletou a stenou by mala byť umiestnená zvukotesná súprava. V minulosti to nebolo bežné, no požiadavky na odhlučnenie sú dnes v stiesnených priestoroch s tenkými priečkami múrov iné. Ani pri inštalácii novej toalety v byte sa bez dobrej zvukovej izolácie preto nezaobídete.

Ak si dáte na tieto detaily pozor, uvidíte, že využitie jednej z najdôležitejších miestností v dome bude oveľa príjemnejšie.

 

Zdroj obrázka: zedspider/Shutterstock.com