Podmienky

Podmienky používania portálu

Prevádzkovateľ internetového portálu www.predajprenajom.sk vydáva podmienky používania portálu, upravujúce práva a povinnosti fyzických a právnických osôb pri využívaní služieb tohto internetového portálu. Tento internetový portál je verejným inzertným portálom, na ktorom sú uverejnené inzeráty o predaji, kúpe alebo prenájme nehnuteľností fyzických a právnických osôb, odborné články z oblasti realitného trhu a ponuka hypotekárnych úverov.

Každý, kto využíva obsah portálu www.predajprenajom.sk, je povinný sa oboznámiť s týmito podmienkami a tým, že obsah portálu využíva, prehlasuje, že sa s týmito podmienkami oboznámil, vyjadril súhlas s ich obsahom a zaväzuje sa ich bezvýhradne dodržiavať. Pri využívaní obsahu Portálu musí návštevník dodržiavať taktiež všeobecne záväzné právne predpisy, etické a morálne pravidlá.

PDF

Kompletné znenie podmienok používania portálu a dodatkov si môžete stiahnuť vo formáte PDF. Pre bezproblémové prehliadanie tohoto typu súboru vám odporúčame nainštalovať najnovšiu verziu programu Adobe Acrobat Reader.

Stiahnuť PDF
×
Filter nehnuteľností
m2 m2
Doba úveru
382 602 nehnuteľností
Zobraziť Reset Filter
Vlastné zdroje
80%
Splatnosť hypotéky
30 rokov
Magazín
Staviame

Jednoduchšie spracovanie odpadovej a využitie úžitkovej vody

Redakcia Predajprenajom.sk - 28.10.2020 - 1447
Postaviť si dom a užívať komfort, ktorý nám poskytuje, je v podstate jednoduché. Horšie to už ale môže byť s odpadom, ktorý produkujeme. A nie je to len tuhý komunálny odpad, ale aj voda, ktorú sme používali na osobnú hygienu, čistenie riadu a údržbu či chod domácnosti.

 

V klasickom meste máte všetko vyriešené pomocou siete verejnej kanalizácie. V rodinnom dome v odľahlom regióne alebo oblasti to už až tak celkom neplatí. Tu si musíte poradiť nielen s odtokom odpadovej vody, ale aj s hospodárením tej, ktorú používate na pokrytie bežnej spotreby.                            

V takomto prípade môže byť pre vás jediným riešením a záchranou certifikovaný septik. Prečo?

Septik vyrieši vaše starosti s kanalizáciou

Neschopnosť zaviesť verejnú kanalizáciu do niektorých odľahlejších obytných častí, núti ľudí premýšľať nad tým, ako si poradiť. Vypúšťať len tak slobodne odpad a všetky chemikálie, ktoré na čistenie a hygienu používame do prírody nie je predsa možné.

Septik optimálnych rozmerov a objemu tieto situácie rieši veľmi jednoducho. Stačí si vykopať jamu a objednať vhodný rozmer.

Ako ušetriť na spotrebe vody?

Ďalším problémom býva spotreba vody, ktorá je dnes veľmi vzácna a zároveň aj drahá. Zber dažďovej vody by vám mohol pomôcť. Potrebujete k tomu len špeciálnu nádrž na dažďovú vodu.

Nie je vhodná na konzumáciu, ale s praním, čistením a zalievaním vám určite pomôže. Často je oveľa mäkšia ako pitná, takže aj účinok čistiacich a pracích prostriedkov bude silnejší a nemusíte ich použiť tak veľa.

Odrazí sa to nielen na kvalite vášho života, ale aj spotrebe a nákladoch, ktoré musíte inak za tento vzácny zdroj zaplatiť. Betónové nádrže na dažďovú vodu určite využijete, pretože naša krajina patrí k lokalitám s výdatným úhrnom zrážok, o čom ste sa možno  neraz presvedčili. Tak ich využite vo svoj prospech a možno tak predídete aj ohrozeniu vašej stavby, pretože voda zo strechy si nájde svoje miesto v tejto nádrži.

Zdroj obrázka:Filip Olejowski/Shutterstock.com