Podmienky

Podmienky používania portálu

Prevádzkovateľ internetového portálu www.predajprenajom.sk vydáva podmienky používania portálu, upravujúce práva a povinnosti fyzických a právnických osôb pri využívaní služieb tohto internetového portálu. Tento internetový portál je verejným inzertným portálom, na ktorom sú uverejnené inzeráty o predaji, kúpe alebo prenájme nehnuteľností fyzických a právnických osôb, odborné články z oblasti realitného trhu a ponuka hypotekárnych úverov.

Každý, kto využíva obsah portálu www.predajprenajom.sk, je povinný sa oboznámiť s týmito podmienkami a tým, že obsah portálu využíva, prehlasuje, že sa s týmito podmienkami oboznámil, vyjadril súhlas s ich obsahom a zaväzuje sa ich bezvýhradne dodržiavať. Pri využívaní obsahu Portálu musí návštevník dodržiavať taktiež všeobecne záväzné právne predpisy, etické a morálne pravidlá.

PDF

Kompletné znenie podmienok používania portálu a dodatkov si môžete stiahnuť vo formáte PDF. Pre bezproblémové prehliadanie tohoto typu súboru vám odporúčame nainštalovať najnovšiu verziu programu Adobe Acrobat Reader.

Stiahnuť PDF
×
Filter nehnuteľností
m2 m2
Doba úveru
381 028 nehnuteľností
Zobraziť Reset Filter
Vlastné zdroje
80%
Splatnosť hypotéky
30 rokov
Magazín
Interiér

Jednoduché triky, ako zariadiť a rozumne využiť priestor malej kuchyne

Redakcia Predajprenajom.sk - 21.02.2022 - 186
Nájsť v dnešných malých bytoch veľké kuchyne, kde môžete variť, jesť a skladovať všetky dôležité veci, je naozaj problém. Kuchyňa snov však nie je iba o veľkom priestore s množstvom úložného priestoru.

Vytvoriť si v tomto priestore pohodlie a komfort môžete aj pomocou niekoľkých jednoduchých trikov, s ktorými vás zoznámime.

Využite všetky steny a strop

Vzhľadom na malý obytný priestor musíte myslieť vo vertikálnom smere. Nástenné skrinky,  police, magnetické lišty, vešiaky na hrnce a panvice, ako aj kuchynské náčinie udržia pracovnú plochu voľnú. Na druhej strane sa vďaka kvalitnému kuchynskému drôtenému programu ušetrí miesto v skrinkách.

Všetky kroky by mali byť detailne premyslené. Nástenné police nad sporákom sú napríklad skvelé na korenie. Priamo pod ním koľajnička s háčikmi zaisťuje, že špachtle, šľahače, naberačka a podobné doplnky sa dajú zavesiť na dosah ruky a šetriť miesto. Vďaka závesným košíkom je dokonca dostatok miesta aj na čerstvé bylinky, ktoré sú zároveň živou, chutnou a praktickou dekoráciou.

Uprednostnite flexibilný nábytok

Na prvý pohľad sa niektoré kuchyne zdajú byť príliš malé na to, aby ste v nich varili aj jedli. Ale vďaka skladaciemu stolíku s pevnými stolovými nohami pripevnenému na stenu to určite možné je.

Ak ho momentálne nepotrebujete, dá sa sklopiť a tým priestoru kuchyne poskytuje opäť väčšiu voľnosť pohybu. To isté platí pre skladacie stoličky. To však neznamená, že sa musíte zaobísť bez štýlu. Aj v tejto oblasti dnes existujú veľmi šikovné riešenia v pútavom dizajne Po zložení sú tieto kusy nábytku nielen extrémne ploché a šetria miesto, ale tiež slúžia ako dekorácia.

Obmedzte sa na to podstatné

Panvice, hrnce a pokrievky, úložné boxy, kuchynské náčinie, formy na pečenie a veľké množstvo zásob musia byť uložené, aby ste mali v priestore poriadok. Najlepší spôsob, ako to dosiahnuť, je používať nádoby a riad, ktoré sa dajú naskladať jeden do druhého. Zvyčajne je tiež lepšie rozdeliť skrinky na menšie priehradky. Týmto spôsobom sa dajú rôzne nástroje a náčinie ľahko od seba oddeliť a často sa dajú lepšie umiestniť, ako keby ste ich ukladali veľmi vysoko. To tiež uľahčuje vyberanie jednotlivých kusov.

Použite medzery a výklenky

Aj vo veľmi malých kuchyniach je určite voľný priestor, ktorý možno využiť. Pod umývadlom je napríklad priestor pre odpadkové a recyklačné koše. Na prechode zo skrine na stenu je možné namontovať rohovú policu. Výsuvné koľajničky vo výklenkoch poskytujú ideálny priestor pre utierky. Úložné priestory a háčiky na vnútornej strane dvierok skríň ponúkajú jednotný vzhľad smerom von, no zároveň vytvárajú ďalšie organizačné možnosti a optimálne využívajú priestor.

Skúste ich nájsť a uvidíte, že aj kuchyňa sa môže premeniť na oázu pokoja a komfortu.

Zdroj obrázka: Yury Stroykin/Shutterstock.com