Podmienky

Podmienky používania portálu

Prevádzkovateľ internetového portálu www.predajprenajom.sk vydáva podmienky používania portálu, upravujúce práva a povinnosti fyzických a právnických osôb pri využívaní služieb tohto internetového portálu. Tento internetový portál je verejným inzertným portálom, na ktorom sú uverejnené inzeráty o predaji, kúpe alebo prenájme nehnuteľností fyzických a právnických osôb, odborné články z oblasti realitného trhu a ponuka hypotekárnych úverov.

Každý, kto využíva obsah portálu www.predajprenajom.sk, je povinný sa oboznámiť s týmito podmienkami a tým, že obsah portálu využíva, prehlasuje, že sa s týmito podmienkami oboznámil, vyjadril súhlas s ich obsahom a zaväzuje sa ich bezvýhradne dodržiavať. Pri využívaní obsahu Portálu musí návštevník dodržiavať taktiež všeobecne záväzné právne predpisy, etické a morálne pravidlá.

PDF

Kompletné znenie podmienok používania portálu a dodatkov si môžete stiahnuť vo formáte PDF. Pre bezproblémové prehliadanie tohoto typu súboru vám odporúčame nainštalovať najnovšiu verziu programu Adobe Acrobat Reader.

Stiahnuť PDF
×
Filter nehnuteľností
m2 m2
Doba úveru
381 028 nehnuteľností
Zobraziť Reset Filter
Vlastné zdroje
80%
Splatnosť hypotéky
30 rokov
Magazín
Staviame

Hydrofóbnosť: Vlastnosť, ktorá zvyšuje odolnosť a životnosť celej stavby

Redakcia Predajprenajom.sk - 13.04.2022 - 388
Takzvaná hydrofóbna úprava je pre kamenné fasády, omietky, obklady, betón alebo prírodný kameň ako impregnácia pri obuvi, vďaka ktorej je odolná voči poveternostným vplyvom. Vďaka produktom s hydrofóbnymi vlastnosťami môžete zvýšiť odolnosť vašej stavby a zvýšiť tak jej životnosť.

Poďme sa spoločne pozrieť na to, o čom je hydrofóbna úprava, ako tieto produkty používať a kde majú zmysel.

Čo je hydrofóbna úprava?

 

Slovo „hydrofóbny“ znamená niečo ako vodoodpudivý a presne to robí hydrofóbna úprava: hydrofóbne prostriedky, ktorými sú napríklad aj špeciálne cementové špárovacie hmoty, patria medzi preventívne opatrenia na ochranu podláh a fasád s minerálnymi stavebnými materiálmi, ako je betón a povrchy z prírodného kameňa, ako je žula, vápennopiesková tehla alebo mramor.

Produkty robia povrchy vďaka technológii DropEffect® vodoodpudivými ako druh ochranného krému a v kombinácii s technológiou BioBlock® odolnými proti plesniam a opotrebeniu, takže ich využijete v kúpeľni, kuchyni, ale aj v exteriéri.

Ošetrené fasády a povrchy sú menej alebo vôbec náchylné na nečistoty a ľahšie sa udržiavajú v pôvodnom stave, čo ocenia nielen rodiny s deťmi. Mimochodom, mnohé z týchto moderných špárovačiek sú aj antibakteriálne, takže si stačí vybrať tú správnu.

Kedy sú hydrofóbne činidlá užitočné?

 

Impregnácia hydrofóbnymi prípravkami je dobrá, ak chcete fasádu, ktorá sa ľahko čistí, ak je fasáda priamo vystavená vlhkosti, hnanému dažďu alebo dokonca slanej vode z posypovej soli, ak chcete zabrániť výkvetom alebo ak chcete aby sa zabránilo výkvetom rekonštrukcie starých budov.

Aké sú vlastnosti hydrofóbnych činidiel?

 

Hydrofóbne impregnácie sú bezfarebné kvapaliny vyrobené zo zlúčenín obsahujúcich kremík - silánov a siloxánov. Existujú produkty s rozpúšťadlami a ekologickejšie aj ako vodou riediteľné disperzie.

Pre hydrofóbnu úpravu je dôležitá hĺbka prieniku produktov, ktorá ovplyvňuje aj trvácnosť impregnácie. Kvalitné produkty preto obsahujú ochranné látky v rôznych veľkostiach molekúl, aby stavebný materiál prenikol minimálne do hĺbky 2 milimetrov. Impregnácia vydrží minimálne 10 rokov.

Ako aplikovať hydroizolačný prostriedok?

 

Povrch stavebných materiálov by mal byť čistý a čo najhladší, inak môže cez poškodené škáry prenikať voda a nasiaknuť stavebný materiál. Ak je to možné, s prebytočným materiálom naneste vodoodpudivý prostriedok tak, aby bol povrch úplne zaliaty a impregnácia mala čo najdlhší kontakt so stavebným materiálom. Pre väčšiu hĺbku prieniku sa odporúča opakovaná aplikácia.

Zdroj obrázka: Axtem/Shutterstock.com