Podmienky

Podmienky používania portálu

Prevádzkovateľ internetového portálu www.predajprenajom.sk vydáva podmienky používania portálu, upravujúce práva a povinnosti fyzických a právnických osôb pri využívaní služieb tohto internetového portálu. Tento internetový portál je verejným inzertným portálom, na ktorom sú uverejnené inzeráty o predaji, kúpe alebo prenájme nehnuteľností fyzických a právnických osôb, odborné články z oblasti realitného trhu a ponuka hypotekárnych úverov.

Každý, kto využíva obsah portálu www.predajprenajom.sk, je povinný sa oboznámiť s týmito podmienkami a tým, že obsah portálu využíva, prehlasuje, že sa s týmito podmienkami oboznámil, vyjadril súhlas s ich obsahom a zaväzuje sa ich bezvýhradne dodržiavať. Pri využívaní obsahu Portálu musí návštevník dodržiavať taktiež všeobecne záväzné právne predpisy, etické a morálne pravidlá.

PDF

Kompletné znenie podmienok používania portálu a dodatkov si môžete stiahnuť vo formáte PDF. Pre bezproblémové prehliadanie tohoto typu súboru vám odporúčame nainštalovať najnovšiu verziu programu Adobe Acrobat Reader.

Stiahnuť PDF
×
Filter nehnuteľností
m2 m2
Doba úveru
381 028 nehnuteľností
Zobraziť Reset Filter
Vlastné zdroje
80%
Splatnosť hypotéky
30 rokov
Magazín
Zo sveta

Hrozia vám exekúcie? Poradíme vám, ako sa ich zbaviť

Redakcia Predajprenajom.sk - 28.10.2020 - 900
Zobrať si úver a užívať si komfort, ktorý je vám za túto službu poskytnutý, je v dnešnej dobe jednoduché. Problém nastáva v momente, keď musíte svoje záväzky platiť, ale nemáte z čoho. Na úkor platobnej neschopnosti a mnohých exekúcií potom mnohí z nás prichádzajú o strechu nad hlavou.

Dá sa tomu vyhnúť, ak máte exekúcie?

Určite áno a my vám dáme k tomu niekoľko odporúčaní.

Komunikujte s veriteľom

Základnou podmienkou, ako predísť vzniku nepríjemnej situácie, je komunikovať. Komunikáciou sa v prvom rade rozumie aj reagovanie na výzvy a preberanie zásielok. Samozrejme, neznamená to len akceptovanie poštovej zásielky svojím podpisom, ale aj reagovanie na výzvu, ktorú máte v zásielke. Väčšinou je to telefonický kontakt na oddelenie vymáhania pohľadávok.

Pred tým, než sa dostanete do exekúcie, ešte beží takzvaný ochranný proces, v ktorom sa môžete po dohode so spomínaným oddelením nachádzať. Tu je dôležité aspoň z časti plniť dohodnuté splátky.

Ak to nebude dlhodobo možné a aj napriek ďalšej snahe vám pomôcť, nedokážete plniť záväzky v mimoriadnej situácii, presunú vás do rúk nekompromisných vymáhačov a dostanete sa do nepríjemnej exekúcie.

Počas exekučného konania vám hrozí zmrazenie bankového účtu, zabavenie hnuteľného a nehnuteľného majetku, jeho predaj v dražbe alebo zrážky zo mzdy, ak výška vášho majetku nie je na uspokojenie pohľadávok veriteľov postačujúca.

Ako postupovať, ak je voči vám vedené exekučné konanie?

Ak ste sa na základe nevyhovujúcej situácie predsa len dostali do exekúcie, môžete sa oddlžiť formou osobného bankrotu. Osobný bankrot je špeciálna forma oddlženia, ktorú je možné u nás využiť už niekoľko rokov. Mnohí ale nevedia ako, pretože sa im to zdá celé príliš komplikované.

Pokiaľ si ale vyberiete na vybavenie osobného bankrotu profesionálov s reálnymi skúsenosťami, môžete sa z toho dostať a začať žiť život bez dlhov. V okolitých štátoch musíte pri forme osobného bankrotu v procese oddlženia splatiť aspoň určité percentuálne minimum, u nás vám žiadne takéto limity nehrozia, tak to využite a predíďte nepríjemnej situácií, v ktorej môžete prísť skutočne o všetko. Bonato.sk vám s tým pomôže.

Zdroj obrázka:Burdun Iliya/Shutterstock.com