Podmienky

Podmienky používania portálu

Prevádzkovateľ internetového portálu www.predajprenajom.sk vydáva podmienky používania portálu, upravujúce práva a povinnosti fyzických a právnických osôb pri využívaní služieb tohto internetového portálu. Tento internetový portál je verejným inzertným portálom, na ktorom sú uverejnené inzeráty o predaji, kúpe alebo prenájme nehnuteľností fyzických a právnických osôb, odborné články z oblasti realitného trhu a ponuka hypotekárnych úverov.

Každý, kto využíva obsah portálu www.predajprenajom.sk, je povinný sa oboznámiť s týmito podmienkami a tým, že obsah portálu využíva, prehlasuje, že sa s týmito podmienkami oboznámil, vyjadril súhlas s ich obsahom a zaväzuje sa ich bezvýhradne dodržiavať. Pri využívaní obsahu Portálu musí návštevník dodržiavať taktiež všeobecne záväzné právne predpisy, etické a morálne pravidlá.

PDF

Kompletné znenie podmienok používania portálu a dodatkov si môžete stiahnuť vo formáte PDF. Pre bezproblémové prehliadanie tohoto typu súboru vám odporúčame nainštalovať najnovšiu verziu programu Adobe Acrobat Reader.

Stiahnuť PDF
×
Filter nehnuteľností
m2 m2
Doba úveru
383 426 nehnuteľností
Zobraziť Reset Filter
Vlastné zdroje
80%
Splatnosť hypotéky
30 rokov
Magazín
iExteriér a záhrada

ZÁVLAHOVÉ SYSTÉMY V ZÁHRADE – KEDY SA PRE NE ROZHODNÚŤ?

Milan Bardun - 07.06.2015 - 970
Zakladanie záhrady prináša mnoho otázok a rozhodnutí a jedným z nich je aj otázka, či sa rozhodnúť pre závlahový systém, alebo polievať klasicky – hadicou. Každá metóda má svoje výhody, na základe ktorých by sme sa mali rozhodnúť, aký závlahový systém si zvoliť a či vôbec.

 

AUTOMATICKÝ ZÁVLAHOVÝ SYSTÉM – VÝHODY

  • pravidelná zálievka
  • načasovanie polievania
  • regulácia na špecifické úseky
  • úspora vody
  • dôkladné zaliatie celej záhrady

Nespornou výhodou automatických závlahových systémov je zaručenosť pravidelnej zálievky, ktorú závlahové systémy zabezpečujú bez toho, aby majiteľ musel rozmýšľať nad tým, že je potrebné zaliať záhradu. Polievanie je možné načasovať podľa toho, kedy a ako dlho si želáte záhradu polievať a zálievku môžete regulovať na špecifické úseky. V praxi to vyzerá tak, že sa môžete rozhodnúť, že po skalky, kde sa nachádzajú suchomilné trvalky, potečie menej vody ako na trávnik, ktorý potrebuje výdatnú zálievku. Závlahové systémy nepochybne šetria vodu a zabezpečujú, aby sa každá kvapka dostala tam, kam má, aby bola záhrada dôkladne zaliata.

 

AUTOMATICKÝ ZÁVLAHOVÝ SYSTÉM – NEVÝHODY

  • náročné zakladanie
  • vyššia cena
  • odborná údržba
  • v prípade poruchy potrebný servis
  • možné poškodenie trysky kosačkou či rýľom

Nevýhodou automatických závlahových systémov je náročné zakladanie, na ktoré musíme myslieť už pri zakladaní samotnej záhrady. Závlahové hadice sa ukladajú pod trávnik podľa návrhu záhradného architekta tak, aby bolo využitie závlahového systému čo najefektívnejšie, a preto je nevyhnutné vedieť, či bude záhrada vyžadovať závlahový systém, alebo nie. Vyššia cena môže odradiť nejedného majiteľa záhrady, a preto si treba vyhľadať cenník závlahových systémov a porovnať si rôznych dodávateľov. V prípade poruchy závlahového systému je nutný odborný servis od firmy, ktorá vám automatický závlahový systém zakladala. Trysky závlahových systémov sú koncovým bodom závlahového systému a počas závlahy sa vysúvajú zo zeme pomocou vodného tlaku. Niekedy sa však nemusia zasunúť poriadne a môžu byť poškodené kosačkou, čo je jeden z najčastejších problémov zavlažovacích systémov. Dôležité je taktiež poznať, kade vedie hadica závlahového systému a vyvarovať sa v týchto miestach kopaniu jám či vysádzaniu stromov, ktorých korene by mohli poškodiť váš automatický závlahový systém.

 

KEDY ZVOLIŤ ZÁVLAHOVÝ SYSTÉM

Odpoveď na otázku kedy zvoliť závlahový systém nie je jednoznačná a záleží na tom, ako sa rozhodne majiteľ. Platí však všeobecné pravidlo, že závlahové systémy sa používajú do záhrad väčších ako 120 metrov štvorcových. V praxi je zbytočné zakladať závlahové systémy do malých záhrad, nakoľko by išlo len o zbytočné predražovanie. Zaliať záhradu, ktorá má menej ako 120 metrov štvorcových, zaberie zhruba 15 minút času.

Automatické závlahové systémy sú dnes veľmi populárne, no treba vedieť všetky pre aj proti a na základe toho sa rozhodnúť, či závlahové systémy potrebujeme do našej záhrady, alebo nie. Riaďte sa pravidlom a vyvarujte sa závlahových systémov v malých záhradách, vypýtajte si cenník od viacerých firiem a snažte sa nepoškodiť hadice pri manipulácii s kosačkou či rýľovaním jamy pre nové výsadby.