Podmienky

Podmienky používania portálu

Prevádzkovateľ internetového portálu www.predajprenajom.sk vydáva podmienky používania portálu, upravujúce práva a povinnosti fyzických a právnických osôb pri využívaní služieb tohto internetového portálu. Tento internetový portál je verejným inzertným portálom, na ktorom sú uverejnené inzeráty o predaji, kúpe alebo prenájme nehnuteľností fyzických a právnických osôb, odborné články z oblasti realitného trhu a ponuka hypotekárnych úverov.

Každý, kto využíva obsah portálu www.predajprenajom.sk, je povinný sa oboznámiť s týmito podmienkami a tým, že obsah portálu využíva, prehlasuje, že sa s týmito podmienkami oboznámil, vyjadril súhlas s ich obsahom a zaväzuje sa ich bezvýhradne dodržiavať. Pri využívaní obsahu Portálu musí návštevník dodržiavať taktiež všeobecne záväzné právne predpisy, etické a morálne pravidlá.

PDF

Kompletné znenie podmienok používania portálu a dodatkov si môžete stiahnuť vo formáte PDF. Pre bezproblémové prehliadanie tohoto typu súboru vám odporúčame nainštalovať najnovšiu verziu programu Adobe Acrobat Reader.

Stiahnuť PDF
×
Filter nehnuteľností
m2 m2
Doba úveru
376 835 nehnuteľností
Zobraziť Reset Filter
Vlastné zdroje
80%
Splatnosť hypotéky
30 rokov
Magazín
iExteriér a záhrada

Rajské bývanie priamo vo vašej záhrade

Milan Bardun - 22.07.2016 - 1158
Bývanie v rodinnom dome prináša mnohé výhody oproti bývaniu v byte, no nájdu sa aj zarytí odporcovia, ktorí tvrdia, že bývanie v rodinnom dome dnes už jednoducho nie je IN. Či už má pravdu jedna, alebo druhá skupina, rodinný dom znesie oveľa viac nadštandardných prvkov, ktoré by si našli uplatnenie len v máloktorom byte.

Jedným z takýchto prvkov je aj bazén, ktorý sa stáva čoraz viac populárnym doplnkom záhrady rodinného domu. Pekné bývanie máte na dosah, viete, ako z neho vyťažiť čo najviac?

Tropické bývanie prináša tropické zážitky

Bazény sú neodmysliteľnou súčasťou každého lepšieho rodinného domu kdekoľvek, kde to klimatické podmienky umožňujú. Či už ide o hotely, penzióny, alebo jednoducho rodinné domy, v letných horúčavách si pohodlie chladnej vody v bazéne dopraje rád každý z nás. Bazény sa líšia podľa toho, kde sa nachádzajú a aká je okolitá klíma a tie najzaujímavejšie kúsky môžeme nájsť práve v tropických oblastiach, kde sú bazény viac-menej nevyhnutné. Príkladom je dokonale premyslený bazén v hoteli Petriwi Bisma resort na indonézskom ostrove Bali, ktorý svojím architektonicko-dizajnovým spracovaním dáva návštevníkovi pocit kúpania sa priamo v divokej džungli. Bývanie v tomto hoteli približuje návštevníkovi divočinu, ktorú má za oknom svojej izby, a umožňuje mu dokonale sa s džungľou spojiť. Vo svahu položený bazén vystupuje z terénu, kde prevýšenie medzi okrajovým múrom bazéna a výškou terénu džungle dosahuje takmer 5 metrov. Okraj bazéna je lemovaný tmavým kameňom, ktorý splýva s pozadím. Vizuálne tým prepája bazén s pozadím džungle, dokonale s ňou splýva a k výslednému efektu kúpania sa v pralese dopomáhajú aj kachličky, ktorými je obložené dno. Nie sú tyrkysovomodré, ako by kde-kto predpokladal. Ide o kachličky tmavomodrej, tmavozelenej a čiernej farby, ktoré kopírujú farby džungle. Celková hra prírodných farieb a dizajnového vloženia bazéna do prostredia džungle v návštevníkovi vyvoláva pocit kúpania sa v panenskej prírode indonézskej divočiny. Takéto typy bazénov v objatí bujnej vegetácie záhrady sú ideálne, hoci aj napríklad na bývanie v Rajke či kdekoľvek v južných častiach Slovenska.

prepojenie bazéna s okolitou džungľou, Autor: Milan Bardún, 2015

 

Bývanie v chladnej oblasti nie je prekážkou

Severné časti Slovenska neponúkajú podmienky, ktoré by vyhovovali a umožňovali začať so stavbou bazénu takéhoto typu či už v záhrade rodinného domu, alebo aj hotelov. Striedanie ročných období obmedzuje výber typu bazénu a zužuje možnosti, ktoré si čerstvý majiteľ rodinného domu, ktorý začína s vlastným bývaním, môže dovoliť. To však nie je úplnou prekážkou a ak ste ochotní robiť kompromisy, môžete mať pekné bývanie a luxusný bazén aj pri rodinnom dome na Orave. Bazén na obrázku nižšie je prispôsobený chladnej klíme okolitého prostredia, čo však vám, ako jeho majiteľovi, nemusí vôbec prekážať. Bezpečné bývanie v chladných oblastiach prináša viacero faktorov, na ktoré musíme prispôsobiť zariadene záhrady, no nemusíme sa prispôsobovať, ak chceme mať nádherný bazén hoci aj na Gerlachovskom štíte. Vykurované bazény v záhradách nie sú žiadnou novinkou a či už chcete bazén, alebo len vírivku, vždy si môžete vychutnávať jesenné či zimné popoludnia priamo z bazéna vašej záhrady. Jediné, čo na to potrebujete, je chuť zariadiť si pohodlné bývanie, správne technické zariadenie a nadšenie pre luxus priamo v záhrade.

chladné podnebie nie je prekážkou pri výstavbe bazéna