Podmienky

Podmienky používania portálu

Prevádzkovateľ internetového portálu www.predajprenajom.sk vydáva podmienky používania portálu, upravujúce práva a povinnosti fyzických a právnických osôb pri využívaní služieb tohto internetového portálu. Tento internetový portál je verejným inzertným portálom, na ktorom sú uverejnené inzeráty o predaji, kúpe alebo prenájme nehnuteľností fyzických a právnických osôb, odborné články z oblasti realitného trhu a ponuka hypotekárnych úverov.

Každý, kto využíva obsah portálu www.predajprenajom.sk, je povinný sa oboznámiť s týmito podmienkami a tým, že obsah portálu využíva, prehlasuje, že sa s týmito podmienkami oboznámil, vyjadril súhlas s ich obsahom a zaväzuje sa ich bezvýhradne dodržiavať. Pri využívaní obsahu Portálu musí návštevník dodržiavať taktiež všeobecne záväzné právne predpisy, etické a morálne pravidlá.

PDF

Kompletné znenie podmienok používania portálu a dodatkov si môžete stiahnuť vo formáte PDF. Pre bezproblémové prehliadanie tohoto typu súboru vám odporúčame nainštalovať najnovšiu verziu programu Adobe Acrobat Reader.

Stiahnuť PDF
×
Filter nehnuteľností
m2 m2
Doba úveru
376 835 nehnuteľností
Zobraziť Reset Filter
Vlastné zdroje
80%
Splatnosť hypotéky
30 rokov
Magazín
iExteriér a záhrada

NAVRHOVANIE ZÁHRADY A JEJ 4 PRAVIDLÁ

Milan Bardun - 18.06.2015 - 1343
Navrhovanie záhrady nie je jednoduchá záležitosť a veľakrát sa stáva, že sa nám to nevydarí úplne podľa našich predstáv. Dodržte týchto 5 zásad a budete mať istotu, že ste si vašu záhradu navrhli správne.

 

1. ZÁHRADA NA MIERU

Každý projekt záhrady sa rieši individuálne na základe požiadaviek majiteľa. Záhrada je veľmi špecifický priestor, na ktorý má každý iné nároky a požiadavky. Inú záhradu bude chcieť mladomanželský pár a inú dôchodca. Preto je nesmierne dôležité položiť si otázku: na čo mi slúži záhrada? Chcete mať doma v kuchyni vlastnú zeleninu alebo na záhrade veľký bazén? Chcete detskú šmykľavku alebo jazierko? Tak ako si rodiny s deťmi nebudú plánovať v záhrade hlboké jazierka, tak si nebude bezdetný pár priať, aby mali v záhrade hojdačky. Pred tým než spravíte prvý krok v plánovaní záhrady, sadnite si na pár minúť a ujasnite si, čo od záhrady očakávate.

 

2. TUJE V ZÁHRADE AKO ZNAK NEVKUSU

Mať peknú záhradu dnes nie je samozrejmosť a platí: koľko ľudí, toľko chutí. Stále sú tu však pravidlá, ktoré by mal dodržať každý, kto si ide zariaďovať záhradu. Vyhýbame sa predovšetkým používaniu tují v akýchkoľvek farebných či tvarových variáciách. Tuje jednoducho nie. Zasadením tují v záhrade si zo záhrady robíme predčasný cintorín, čo si mnohí neuvedomujú. V minulosti sa tuje v záhradách používali len zriedka, alebo skoro vôbec, a ľudia uprednostňovali ovocné dreviny, z ktorých mali úžitok. V dnešnej dobe sa tuje používajú pre ich dobrú izolačnú schopnosť, ako vizuálne zabrániť susedovi, aby nám pozeral cez plot. Pritom existuje mnoho variantov oveľa krajších a na pohľad menej smutných. Skúšali ste sa zamyslieť nad použitím Paviniču (Phartenosiccus tricuspida)? Na jeseň vás omámi svojím krvavočerveným olistením a susedove pohľady odvráti oveľa rýchlejšie ako tuja, nakoľko rastie veľmi rýchlo.

používanie tují mení našu záhradu na cintorín

 

3. ZARIADENIE DO ZÁHRADY

So zariadením do záhrady tiež treba opatrne a volíme jednotnosť materiálov a farieb, ktoré spolu ladia. Ak máme všetky stoličky kovové, nebudeme kupovať ďalšie drevené. Dôležité je zladiť farby všetkého záhradného zariadenia a používať rovnaké materiály, ktoré k sebe pasujú. Aj tu platí zlaté pravidlo: menej je niekedy viac. Ak si nie ste niečím istí, radšej to nekupujte. Veľakrát sa stáva, že sa potom vaša záhrada mení na skladisko rôznych kusov nábytku či nepotrebných kvetináčov. Zadefinujte si presne, čo v záhrade chcete mať.

veľmi častá nejednotnosť materiálov, autor: Milan Bardún, 2015f

 

4. PREDZÁHRADKA A PRVÝ DOJEM Z NEJ

Predzáhradka je to prvé, čo návštevníci na vašom pozemku uvidia. Ak chcete zapôsobiť na svoje okolie a budúce návštevy, predzáhradke by ste mali venovať zvýšenú pozornosť. Toto je miesto, kde sa môžete vyhrať s farebnosťou letničiek či trvaliek, s  kríkmi rôznych tvarov, ba dokonca aj s gýčovými, veľkými kvetmi. Do predzáhradky sú veľmi ideálne slnečnice, ktoré koncom leta získajú pozornosť všetkých navôkol. Taktiež sa sem hodia rôzne previsnuté druhy vŕb a všetko netradičné. Predzáhradka musí vytvoriť prvý dojem, no dbajte na to, aby ste nemali pocit, že vstupujete do cirkusu.

slnečnice sú ideálne a vytvárajú zaujímavý efekt v predzáhradkách