Podmienky

Podmienky používania portálu

Prevádzkovateľ internetového portálu www.predajprenajom.sk vydáva podmienky používania portálu, upravujúce práva a povinnosti fyzických a právnických osôb pri využívaní služieb tohto internetového portálu. Tento internetový portál je verejným inzertným portálom, na ktorom sú uverejnené inzeráty o predaji, kúpe alebo prenájme nehnuteľností fyzických a právnických osôb, odborné články z oblasti realitného trhu a ponuka hypotekárnych úverov.

Každý, kto využíva obsah portálu www.predajprenajom.sk, je povinný sa oboznámiť s týmito podmienkami a tým, že obsah portálu využíva, prehlasuje, že sa s týmito podmienkami oboznámil, vyjadril súhlas s ich obsahom a zaväzuje sa ich bezvýhradne dodržiavať. Pri využívaní obsahu Portálu musí návštevník dodržiavať taktiež všeobecne záväzné právne predpisy, etické a morálne pravidlá.

PDF

Kompletné znenie podmienok používania portálu a dodatkov si môžete stiahnuť vo formáte PDF. Pre bezproblémové prehliadanie tohoto typu súboru vám odporúčame nainštalovať najnovšiu verziu programu Adobe Acrobat Reader.

Stiahnuť PDF
×
Filter nehnuteľností
m2 m2
Doba úveru
377 169 nehnuteľností
Zobraziť Reset Filter
Vlastné zdroje
80%
Splatnosť hypotéky
30 rokov
Magazín
iExteriér a záhrada

3 NAJOBĽÚBENEJŠIE LETNIČKY DO ZÁHRADY

Milan Bardun - 11.06.2015 - 6859
Letničky sú obľúbenými rastlinami v záhradách od nepamäti a poznáme nespočetné množstvo druhov týchto rastlín. Počas rokov vysádzania letničiek pribúdajú stále nové a vždy niečím iným zaujímavé druhy, no sú tu aj stálice, ktoré s obľubou vysádzame už desiatky rokov. Viete, ktoré sú to a či máte aspoň jednu z nich doma?

 

ČO SÚ LETNIČKY?

Letnička je jednoročná rastlina, ktorej hlavná sezóna nastáva počas horúcich letných mesiacov. Letničky sa rozdeľujú na pravé a nepravé, pričom pravé sú jednoročné aj vo svojej domovine, kým nepravé sú jednoročné len u nás a v domovine žijú viac rokov. Letničky sú charakteristické sýtymi farbami kvetov, ktoré kvitnú v lete, a produkujú veľa semien a kvetov. Práve vysoká produkcia farebných kvetov robí letničky stále jednotkou vo výsadbách v záhradách a neoddeliteľným doplnkom parterov a záhonov po celom svete.

 

Aksamitník rozkladitý (Tagetes patula)

Populárne Aksamítniky sú známe svojou výraznou vôňou, ktorá odpudzuje hmyz. Táto letnička je asi najznámejšia a nájdete ju v každej záhrade aj v tej, kde nebola nasadená. Vysoká produkcia semien Aksamítnikom zabezpečuje rozširovanie populácie aj do okolitých záhrad. Aksamítniky sú s obľubou používané do slnečných parterov pre svoju nádhernú oranžovú a žltú farbu a napríklad vo Francúzsku z nich môžete nájsť vysadené celé záhony, ktoré pripomínajú oranžové more. Ide o veľmi nenáročnú letničku, čo jej pridáva na popularite.

notoricky známe Aksamítníky

 

Krasuľka perovitá (Cosmos bipinatus)

Krasuľka perovitá je k nájdeniu najmä v rustikálnych záhradách na vidieku, kde proporcie záhrad sú väčšie, a preto si záhrada môže dovoliť vyššie rastliny. Krasuľka dorastá do výšky až jedného metra a obľúbená je pre svoje sýtopurpurové, ružové alebo čisto biele kvety. Jej listy môžu niekomu pripomínať kôpor. Letnička je pôvodom z Ameriky. Latinský názov Cosmos pochádza z gréckeho kosmos, čo v preklade znamená šperk, krásny, umelecký (1). Tento popis Krasuľke sedí a svojou dominanciou púta pozornosť záhona na seba. Z toho dôvodu Krasuľku v záhone umiestňujeme do pozadia, aby netienila iným, menším letničkám.

majestátna Krasuľka upúta pozornosť každého návštevníka záhrady

 

Petúnia (Petunia multiflora)

Petúnie, s obľubou používané najmä do kvetináčov, sú vskutku nenáročné letničky, ktoré tiež patria medzi tie najobľúbenejšie, ktoré môžeme v slovenských záhradách objaviť už po dlhé desaťročia. Petúnie prichádzajú z Južnej Ameriky a poznáme ich v mnohých farbách od ružovej cez bielu, krvavú, tmavomodrú až skoro čiernu. Máme aj kombinácie farieb, kde sa okvetné lístky pýšia napríklad spojením červenej a bielej farby, čo pôsobí veľmi efektne na letných terasách záhrad. Petúnie sú obľúbené pre svoju nenáročnosti na stanovisko, vlahu a pôdu. Samozrejme im prospieva výživná pôda, no rozkvitnú aj v ťažšej ílovitej zmesi. Ideálne sú na slnečné okná v kombinácii s muškátmi a ostatnými letničkami. Petúnie sú klasikou slovenských záhrad a ich sortiment sa naďalej rozširuje. Pre svoju kompaktnosť ich často dávame do závesných košov, z ktorých počas kvitnutia prevísajú veľké a farebné kvety.

populárne Petúnie prevísajúce z balkóna