Podmienky

Podmienky používania portálu

Prevádzkovateľ internetového portálu www.predajprenajom.sk vydáva podmienky používania portálu, upravujúce práva a povinnosti fyzických a právnických osôb pri využívaní služieb tohto internetového portálu. Tento internetový portál je verejným inzertným portálom, na ktorom sú uverejnené inzeráty o predaji, kúpe alebo prenájme nehnuteľností fyzických a právnických osôb, odborné články z oblasti realitného trhu a ponuka hypotekárnych úverov.

Každý, kto využíva obsah portálu www.predajprenajom.sk, je povinný sa oboznámiť s týmito podmienkami a tým, že obsah portálu využíva, prehlasuje, že sa s týmito podmienkami oboznámil, vyjadril súhlas s ich obsahom a zaväzuje sa ich bezvýhradne dodržiavať. Pri využívaní obsahu Portálu musí návštevník dodržiavať taktiež všeobecne záväzné právne predpisy, etické a morálne pravidlá.

PDF

Kompletné znenie podmienok používania portálu a dodatkov si môžete stiahnuť vo formáte PDF. Pre bezproblémové prehliadanie tohoto typu súboru vám odporúčame nainštalovať najnovšiu verziu programu Adobe Acrobat Reader.

Stiahnuť PDF
×
Filter nehnuteľností
m2 m2
Doba úveru
376 835 nehnuteľností
Zobraziť Reset Filter
Vlastné zdroje
80%
Splatnosť hypotéky
30 rokov
Magazín
iExteriér a záhrada

Mulčovacia kôra a jej správne použitie

Milan Bardun - 22.07.2016 - 19169
Zadržovanie vlahy v záhonoch je dôležité a na to nám slúži mulčovacia kôra, ktorá má široké použitie. Dlhé letné suchá zabezpečia vlahu v záhone a naopak tuhé zimy zabezpečia ochranu krehkých, chladu menej odolných rastlín.

Čo je mulčovacia kôra?

Mulčovacia kôra zabraňuje taktiež prerastaniu buriny a do záhrady sa javí ako ideálny pomocník. Ako si však vybrať mulčovaciu kôru tak, aby sme jej vlastnosti využili čo najlepšie?

Mulčovacia kôra je kôra z vybraných druhov drevín, ktorá má dobré izolačné vlastnosti. Tak ako kôra chráni stromy pred nadbytočným vyparovaním získanej vody, tak chráni aj naše záhony a dreviny. Kôra čiastočne chráni dreviny aj pred omrzlinami a chladom, a preto je využívaná aj ako izolant počas zimy. V záhradách má široké využitie, no treba vedieť, akú si kúpiť a ako ju v záhrade použiť. Najideálnejšia mulčovacia kôra je píniová, no zaplatíte za ňu najviac. Môžete si vybrať z viacero frakcií, čo znamená veľkosť jednotlivých kusov. Píniová mulčovacia kôra má vysokú kvalitu a na pokrytie jedného metra štvorcového budete potrebovať jedno balenie.

 

Farebná mulčovacia kôra

Od farby mulčovacej kôry nezávisí jej kvalita a nijako ju neovplyvňuje. Dnes na trhu máme mnoho druhov a dekoračná mulčovacia kôra rôznych farieb je stále viac populárna a používaná v slovenských záhradách. Dekoračná mulčovacia kôra sa stáva akýmsi trendom a mnohé vidiecke záhrady hýria farbami nielen kvetov, ale ja mulčovacej kôry. Či už vám v záhrade svieti mulčovacia kôra červená, alebo modrá, na jej kvalitu to nemá vplyv. Dôležitejší je spôsob, akým kôru uložíte do záhonu.

 

Ako položiť mulčovaciu kôru

Najdôležitejšie je správne uloženie mulčovacej kôry, čo mnoho záhradkárov podcení v záujme jej šetrenia. Správne položenie mulčovacej kôry sa riadi pravidlom – čím viac, tým lepšie. Úplné minimum je vrstva piatich centimetrov, no môžete dať aj desať. Aj mulčovacia kôra presychá a stráca na svojom objeme, čo sa po čase prejaví najmä u lacnejších baleniach, kde je okrem kôry aj mnoho iných produktov, ako napríklad vlákna. Kvalitné balenie mulčovacej kôry obsahuje celé kusy tvrdej kôry a nie drvinu. Tvrdá kôra vydrží najdlhšie a najpomalšie stráca vlhkosť. Je potrebné si uvedomiť, že kôru neukladáme na záhon len preto, aby pekne vyzerala, ale najmä preto, aby sme zabránili prerastaniu buriny a zadržali vlhkosť v pôde. A pre tieto účely potrebujeme čo najhrubšiu vrstvu, ktorú nezabúdame polievať ako samotné rastliny.