Podmienky

Podmienky používania portálu

Prevádzkovateľ internetového portálu www.predajprenajom.sk vydáva podmienky používania portálu, upravujúce práva a povinnosti fyzických a právnických osôb pri využívaní služieb tohto internetového portálu. Tento internetový portál je verejným inzertným portálom, na ktorom sú uverejnené inzeráty o predaji, kúpe alebo prenájme nehnuteľností fyzických a právnických osôb, odborné články z oblasti realitného trhu a ponuka hypotekárnych úverov.

Každý, kto využíva obsah portálu www.predajprenajom.sk, je povinný sa oboznámiť s týmito podmienkami a tým, že obsah portálu využíva, prehlasuje, že sa s týmito podmienkami oboznámil, vyjadril súhlas s ich obsahom a zaväzuje sa ich bezvýhradne dodržiavať. Pri využívaní obsahu Portálu musí návštevník dodržiavať taktiež všeobecne záväzné právne predpisy, etické a morálne pravidlá.

PDF

Kompletné znenie podmienok používania portálu a dodatkov si môžete stiahnuť vo formáte PDF. Pre bezproblémové prehliadanie tohoto typu súboru vám odporúčame nainštalovať najnovšiu verziu programu Adobe Acrobat Reader.

Stiahnuť PDF
×
Filter nehnuteľností
m2 m2
Doba úveru
382 602 nehnuteľností
Zobraziť Reset Filter
Vlastné zdroje
80%
Splatnosť hypotéky
30 rokov
Magazín
iExteriér a záhrada

KUCHYNSKÁ ZÁHRADA A JEJ VÝHODY

Milan Bardun - 11.06.2015 - 1293
Kuchynská záhrada je snom mnohých žien a mužov, ktorí sú zručnejší v kuchyni a obľubujú experimenty s bylinkami priamo z vlastného balkóna či záhrady. Aké výhody prináša kuchynská záhrada a prečo by si ju mal doma zriadiť každý z nás?

 

Kuchynská záhrada nám pripomenie životy našich pradedov

Podstatou kuchynskej záhrady je pestovanie byliniek a ostatných rastlín, ktoré následne použijeme pri varení alebo dochucovaní. Kuchynské záhrady sú populárne najmä na vidieku, no dnes sa s nimi stretávame už aj v mestách, práve pre potrebu ľudí stať sa menej závislými od obchodných reťazcov a vedieť si opäť vypestovať niečo svoje. Ochutenie domácej nedeľnej polievky s pažítkou priamo zo záhrady nemusí byž už len túžbou a spomienkou na detstvo.

pažítka obohatí našu kuchyňu a dodá jej správny domácky šmrnc

 

Bylinky v záhrade priamo pod oknom

Bylinková záhradka nemá veľa priavidiel, ktorých by ste sa mali držať. Najdôležitejšie je zriadiť si ju priamo pod oknom alebo v bezpostrednej blízkosti terasy, pokiaľ možno na slnečnom mieste. Väčšina byliniek má rada priame slnečné svetlo počas celého dňa a južná terasa je správnym miestom, odkiaľ si môžete ísť pred obedom natrhať to, čo potrebujete. Na veľkosti nezáleží. Stačí dokonca 1 meter štvorcový, niekedy aj menej. Pri výbere byliniek do záhradky dbáme najmä na naše preferencie a aj na to, ako sa jednotlivá bylinka správa v záhone. Vyhnúť sa treba najmä presýteniu záhona, nakoľko niektoré rastliny majú tendenciu rozpratať sa a vytláčať iné – takouto je napríklad mäta, ktorú je vhodné sadiť zvlášť alebo do kvetináča.

 

Správne bylinky do bylinkovej záhradky

Najčastješou bylinkou v našej kuchynskej záhrade je pažítka, ktorá sa hodí takmer do každého jedla. Pažítka prezimuje a na záhone môže byť neustále – treba však ustriehnuť, aby sa, podobne ako mäta, nerozprásta a nevytlačila ostatné bylinky. Druhou populárnou bylinkou je mäta, z ktorej si radi robíme čaj a môže nám kuchynskú záhradu krásne rozvoniať a oživiť aj drobnými kvetmi počas leta. Ak máte radi výrazné chute, môžete si nasadiť tymián, ktorý, podobne ako pažítka, nemá so zimou problém či známu materinu dúšku. Zo sezónnych byliniek je vhodná bazalka, ktorá sa čoraz častejšie vyskytuje v našej kuchyni.

Veľké zastúpenie má aj rozmarín, tu však treba dať pozor na miesto, kam ho sadíme. Rozmarín znáša slnečné stanoviská s malým množstvom vody a chudobnú pôdu, po čase však z neho môže narásť až krík s výškou jedného metra, čo treba zohľadniť už pri jeho výsadbe.

Bylinky v záhrade a kuchynské záhrady sa dostávajú do popredia a postupne ich zaraďuje do svojej záhrady alebo na balkón nejeden majiteľ. Skúste to aj vy a nasaďte si bylinky na vašu parapetu do kvetináča alebo im vyhraďte kúsok vo vašej záhrade – ľutovať nebudete.