Podmienky

Podmienky používania portálu

Prevádzkovateľ internetového portálu www.predajprenajom.sk vydáva podmienky používania portálu, upravujúce práva a povinnosti fyzických a právnických osôb pri využívaní služieb tohto internetového portálu. Tento internetový portál je verejným inzertným portálom, na ktorom sú uverejnené inzeráty o predaji, kúpe alebo prenájme nehnuteľností fyzických a právnických osôb, odborné články z oblasti realitného trhu a ponuka hypotekárnych úverov.

Každý, kto využíva obsah portálu www.predajprenajom.sk, je povinný sa oboznámiť s týmito podmienkami a tým, že obsah portálu využíva, prehlasuje, že sa s týmito podmienkami oboznámil, vyjadril súhlas s ich obsahom a zaväzuje sa ich bezvýhradne dodržiavať. Pri využívaní obsahu Portálu musí návštevník dodržiavať taktiež všeobecne záväzné právne predpisy, etické a morálne pravidlá.

PDF

Kompletné znenie podmienok používania portálu a dodatkov si môžete stiahnuť vo formáte PDF. Pre bezproblémové prehliadanie tohoto typu súboru vám odporúčame nainštalovať najnovšiu verziu programu Adobe Acrobat Reader.

Stiahnuť PDF
×
Filter nehnuteľností
m2 m2
Doba úveru
377 169 nehnuteľností
Zobraziť Reset Filter
Vlastné zdroje
80%
Splatnosť hypotéky
30 rokov
Magazín
iExteriér a záhrada

5 DÔVODOV PRE HOJDACIU SIEŤ DO ZÁHRADY

Milan Bardun - 22.07.2016 - 2590
Rozmýšľate nad kúpou hojdacej siete do záhrady? Potrebujete sieť na občasný relax alebo si chcete v nej aj pospať? Je spánok v hojdacej sieti vhodný pre chrbticu a spí sa v sieti dobre?

Odpovede nájdete v nasledujúcom článku, ktorý sa venuje dôvodom, prečo by hojdacia sieť nemala chýbať v žiadnej záhrade. A ak nemáte záhradu, hojdacia sieť do bytu je ideálnou alternatívou, ako si užiť exotiku aj v pohodlí domova.

1. HOJDACIA SIEŤ V ZÁHRADE AKO MIESTO NA RELAX

Ak už máte záhradu, určite ju chcete využívať naplno a tráviť v nej čo najviac času či už s rodinou, deťmi, alebo priateľmi. Záhrada ponúka mnoho možností, ako v nej tráviť čas za každého počasia počas väčšiny roka. Mnohí využívame záhradu rôzne a jednou z jej hlavných funkcií je aj relax – dôvod, prečo si do záhrady umiestniť hojdaciu sieť. Kto nerád relaxuje? Viete si predstaviť popoludnia v tieni stromu, ktorý ste zasadili, s knihou v ruke? Pomalé pohyby hojdacej siete uspia nejedného z nás, a preto sa hojdacie siete stávajú s nastávajúcim letným obdobím horúcou položkou v predajniach záhradného nábytku. Či už hľadáte hojdaciu sieť pre dvoch, alebo sieť pre deti či na balkón, každá splní rovnaký účel – zaslúžený odpočinok.

2. SPÁNOK V HOJDACEJ SIETI JE KVALITNEJŠÍ

Spať v hojdacej sieti je pre ľudské telo dobré a má niekoľko výhod. Ak však plánujete spať v hojdacej sieti pravidelne, pohľadajte si kvalitnejšie spracované siete, ktoré sú určené na spánok, aby ste sa vyhli poškodeniu chrbtice. Štúdie účinkov spánku v hojdacej sieti a jeho vplyv na ľudské telo sú ešte v plienkach, no sami si môžete vyskúšať, aké je to v sieti spať. Tieto štúdie preukázali, že ľudia, ktorí spia v sieti, spia lepšie a podarí sa im zaspať rýchlejšie (1). Ak sa bojíte toho, že by ste počas spánku vypadli alebo máte pocit nízkej stability, sieť vymeňte. Na trhu je mnoho sietí, niektorých kvalitnejších, iných menej. Správne navrhnuté siete sú široké, lebo tak ako aj v posteli počas noci, aj v sieti sa počas spánku budete prevaľovať zo strany na stranu.

 

3. EXOTIKA PRIAMO DOMA

Hojdacie siete poznáme najmä z exotických obrázkov z bielych thajských pláží a podobných záberov z iných exotických destinácií, kde sú siete vo veľkej obľube najmä pre svoju jednoduchú konštrukciu a spôsob použitia. Klasické hojdacie siete uviazané medzi dvoma palmami sú symbolom exotiky, ktorú si môžete aj vy preniesť do svojej záhrady a cítiť sa ako na dovolenke v Thajsku. Vašu sieť si asi medzi dve kokosové palmy neuviažete, no môžete tak spraviť medzi hruškou a jabloňou.

4. HOJDACIU SIEŤ AJ DO BYTU

V prípade nepriaznivých poveternostných podmienok si môžete sieť zo záhrady jednoducho preniesť do bytu, kde si ju môžete zavesiť napríklad do obývačky. V prípade, že nemáte záhradu, na trhu je dostupná hojdacia sieť do bytu, ktorá má rovnaké charakteristiky ako hojdacia sieť do záhrady. Hojdacie siete sú vhodné pre deti a môžete si kúpiť aj sieť pre dvoch, ktorá je, pochopiteľne, širšia. Hojdacie siete do bytov a na balkóny sa predávajú aj so stojanom, teda nemusíte rozmýšľať nad tým, o čo sieť v byte či na balkóne priviazať – stačí ju umiestniť na stojan a užívať si jej výhody a exotiku priamo v byte.

 

5. VYBERTE SI PODĽA CENY

Ak ste sa rozhodli pre kúpu hojdacej siete a prvoradá je cena, nezúfajte. Na trhu nájdete siete už od 15 €, no tie kvalitnejšie stoja okolo 50 €. Záleží najmä na kvalite spracovania a použitom materiáli, ktorý je pri vyrábaní hojdacej siete prvoradý. Exteriér je typický zmenami počasia, ktoré ovplyvňuje aj materiály a ich vlastnosti. Kvalitné hojdacie siete sa vyrábajú z rôznych funkčných vlákien, ktoré sú odolné proti zmenám počasia a na priamom slnku nevyblednú. V ponuke hojdacích sietí do záhrady či na balkón nájdeme aj siete z hebkej bavlny, ktorú sľubujú šetrné zaobchádzanie s našou chrbticou či pokožkou. Ak chcete investovať, nájdete aj hojdacie siete, ktorých cena sa šplhá k výške 200 €, kde ide už o siete pre dvoch či viacerých ľudí.

Hojdacia sieť poteší vaše deti a obohatí vybavenie vašej záhrady o zaujímavý prvok. Ak hľadáte niečo väčšie, nájdete hojdacie siete pre dvoch, no aj do bytu, či na balkón. Stačí si vybrať a rozhodnúť sa, na čo budete sieť v budúcnosti využívať. Ak hľadáte hojdaciu sieť do záhrady, nechajte sa inšpirovať a vyberte si odolný materiál, ktorý vydrží zmeny teplôt. V sieti zrelaxujete a pokojne si môžete aj zdriemnuť.

ZDROJE: http://www.treklightgear.com/treklife/sleeping-in-a-hammock-guide/