Podmienky

Podmienky používania portálu

Prevádzkovateľ internetového portálu www.predajprenajom.sk vydáva podmienky používania portálu, upravujúce práva a povinnosti fyzických a právnických osôb pri využívaní služieb tohto internetového portálu. Tento internetový portál je verejným inzertným portálom, na ktorom sú uverejnené inzeráty o predaji, kúpe alebo prenájme nehnuteľností fyzických a právnických osôb, odborné články z oblasti realitného trhu a ponuka hypotekárnych úverov.

Každý, kto využíva obsah portálu www.predajprenajom.sk, je povinný sa oboznámiť s týmito podmienkami a tým, že obsah portálu využíva, prehlasuje, že sa s týmito podmienkami oboznámil, vyjadril súhlas s ich obsahom a zaväzuje sa ich bezvýhradne dodržiavať. Pri využívaní obsahu Portálu musí návštevník dodržiavať taktiež všeobecne záväzné právne predpisy, etické a morálne pravidlá.

PDF

Kompletné znenie podmienok používania portálu a dodatkov si môžete stiahnuť vo formáte PDF. Pre bezproblémové prehliadanie tohoto typu súboru vám odporúčame nainštalovať najnovšiu verziu programu Adobe Acrobat Reader.

Stiahnuť PDF
×
Filter nehnuteľností
m2 m2
Doba úveru
379 362 nehnuteľností
Zobraziť Reset Filter
Vlastné zdroje
80%
Splatnosť hypotéky
30 rokov
Magazín
iExteriér a záhrada

BALKÓN V ZIME – AKO HO EFEKTÍVNE VYUŽIŤ?

Milan Bardun - 22.07.2016 - 1671
Väčšina bytov má svoj balkón, ktorý každý z nás obľubuje najmä v jarných a letných mesiacoch pre teplé slnečné lúče, na ktorých sa tak radi vyhrievame. Balkón je miestom, ktoré nám prináša radosť počas teplých mesiacov, no čo s ním na konci sezóny?

Hromadí sa vám na ňom len neporiadok a radšej by ste boli, keby ste žiaden balkón počas zimy nemali? Inšpirujte sa nasledujúcimi typmi, ako si skrášliť a efektívne využiť balkón aj vtedy, keď by ste naň ani psa nevyhnali.

Balkón v zime zachránia kaktusy

S končiacou sezónou, na prelome leta a jesene, sa aj život na balkóne pomaly ukľudňuje a pripravuje na zimu. Sťahujete kvety, ktorým by ublížil mráz, nábytok presúvate do pivnice, aby ho vlhkosť nepoškodila, a aj vy radšej trávite sobotné popoludnia za oknom vášho balkóna, z ktorého sa postupne až do jari vytráca všetka vaša pozornosť. Rozmýšľali ste nad tým, ako život na balkón vrátiť a udržať ho aj počas zimy? Váš zimný pohľad na balkón nemusí byť len na odložené kvetináče a škatule s oblečením, ktoré chcete dať na charitu. Do kvetináčov, v ktorých máte v lete muškáty, zasaďte mrazuvzdorné kaktusy, napr. druh Opuntia, ktoré sú bežne dostupné v záhradkárstvach. Opuntie vydržia kruté mrazy, ba dokonca aj snehovú pokrývku, čo veľa ľudí netuší. Každý má kaktusy zafixované ako rastliny z púšte, no sú druhy z horských oblastí Severnej Ameriky, ktoré sú odolné aj proti krutým mrazom. Stavte na kaktusy druhu Opuntia a oživte váš balkón aj v zime.

paradoxne púštne kaktusy vedia váš balkón oživiť aj v zime

 

Kŕmidlá na balkóne veľa nestoja

Popri kaktusoch na balkóne môžete váš balkón v zime oživiť aj prilákaním vtákov pomocou kŕmidiel. Kŕmidlá pre vtáky sú obľúbeným spôsobom, ako spraviť váš balkón užitočný aj v zime, nielen pre vás. Ak máte deti, určite sa budú tešiť na to, ako vždy nakŕmia hladné sýkorky počas studených zimných mesiacov. Kŕmidlo si môžete jednoducho vyrobiť aj sami doma a nemusíte ho kupovať v obchodoch. Jednoduchá drevená konštrukcia s miskou na zrno a loj potešia vaše oko, srdcia vašich detí a žalúdky hladných vtákov, ktoré môžete pozorovať spoza okna z tepla vašej obývačky. Zoberte sitko z mandarínok a vložte doň kúpený loj, ktorý v zime nezamrzne. Vtáky budú vedieť, že ho tu nájdu a takto príde život na váš balkón v zime sám. Zapojte vaše deti a vytvorte si spolu krásne a kreatívne kŕmidlo, ktoré nakŕmi nejednu hladnú sýkorku.

pri kŕmidlách pre vtáky na balkóne sa kreativite medze nekladú

 

Vianočný stromček na balkóne

Mať vianočný stromček v obývačke je samozrejmosť, no čo tak potešiť svoje okolie a umiestniť jeden malý aj na balkón? Vo Švédsku obyvatelia vykladajú počas zimných mesiacov do okien lampy, ktoré pomáhajú odbúravať depresiu počas tmavých mesiacov a ulice tak vyzerajú útulne a teplo aj v zime. Inšpirujte sa Švédskom a umiestnite na svoj balkón živý stromček v kvetináči, ktorý ozdobíte svetielkami a spríjemníte tak pohľad na váš balkón aj z bytu, no aj z ulice. Stromčeky v kvetináčoch predávajú v zime mnohé záhradníctva práve na ozdobenie balkóna. V byte sa mu dariť určite pre vysoké teploty nebude, no na balkóne bude prosperovať celú zimu a následne aj jar a leto. Nezabudnite vianočný stromček na balkóne pravidelne polievať, nakoľko mnohé dreviny v zime trpia viac na sucho než na mráz.

Je mnoho spôsobov, ako oživiť váš balkón aj v zime a nerobiť z neho len skladisko do jari. Vymeňte muškáty za nádherné a jedinečné Opuntie, ktoré sa vám na jar odmenia krásnymi veľkými kvetmi, nakoľko mráz podporuje ich kvitnutie. Zaveste na balkón kŕmidlá, ktoré prilákajú hladné vtáctvo a potešia vaše deti. Zaobstarajte si vianočný stromček na balkón a ozdobte ho žiarovkami. Potešíte ulicu a zútulníte pohľad z obývačky von. Neodsúvajte balkón počas zimy na druhú koľaj a urobte ho obývateľným aj v zime.