Podmienky

Podmienky používania portálu

Prevádzkovateľ internetového portálu www.predajprenajom.sk vydáva podmienky používania portálu, upravujúce práva a povinnosti fyzických a právnických osôb pri využívaní služieb tohto internetového portálu. Tento internetový portál je verejným inzertným portálom, na ktorom sú uverejnené inzeráty o predaji, kúpe alebo prenájme nehnuteľností fyzických a právnických osôb, odborné články z oblasti realitného trhu a ponuka hypotekárnych úverov.

Každý, kto využíva obsah portálu www.predajprenajom.sk, je povinný sa oboznámiť s týmito podmienkami a tým, že obsah portálu využíva, prehlasuje, že sa s týmito podmienkami oboznámil, vyjadril súhlas s ich obsahom a zaväzuje sa ich bezvýhradne dodržiavať. Pri využívaní obsahu Portálu musí návštevník dodržiavať taktiež všeobecne záväzné právne predpisy, etické a morálne pravidlá.

PDF

Kompletné znenie podmienok používania portálu a dodatkov si môžete stiahnuť vo formáte PDF. Pre bezproblémové prehliadanie tohoto typu súboru vám odporúčame nainštalovať najnovšiu verziu programu Adobe Acrobat Reader.

Stiahnuť PDF
×
Filter nehnuteľností
m2 m2
Doba úveru
376 272 nehnuteľností
Zobraziť Reset Filter
Vlastné zdroje
80%
Splatnosť hypotéky
30 rokov
Magazín
Interiér

Divadlo farieb v interiéri vám zaručí vhodne zvolený textil

Redakcia Predajprenajom.sk - 26.10.2020 - 865
Závesy, záclony, prehozy, posteľná bielizeň, vankúše, poťahy, koberce a obrusy ... Viete si predstaviť moderný interiér bez toho všetkého? Dekoračné látky sú záverečným akordom nádhernej symfónie vytvorenej fantáziou majstra dizajnéra. Dodávajú interiéru pocit pohodlia a jedinečnú atmosféru domova.

Aj tá najdrahšia, kráľovsky vynikajúca posteľ pod nevhodne zvoleným pestrým, funky prehozom, bude vyzerať smiešne. Iná vec je, keď má na sebe luxusnú výzdobu, ktorá zdôrazňuje jej elegantný vzhľad a nádheru.

Textílie sú dokonalým dokončovacím materiálom interiéru. Vytvárajú útulnosť a požadovanú atmosféru. Výber dekoratívnych detailov by však nemal byť spontánny, vyžaduje si čas a predstavivosť. Tiež by ste mali dbať na kvalitu a typ materiálu.

Výhody prírodných textílií

Kvalitné bavlnené látky sú dnes veľmi populárne, pretože sú šetrné k životnému prostrediu a neobsahujú škodlivé nečistoty. Veľkým plusom sú aj ich:

  • antistatické vlastnosti;
  • jednoduchá údržba;
  • a pohodlie.

Samozrejme, niekomu môže napríklad pri ľane komplikovať jeho využitie nepoddajnosť a tvrdosť materiálu. Niekedy je to aj krčivosť prírodných látok a horšie schnutie. Aj preto sa pomerne často do týchto tkanín pridávajú aj niektoré syntetické vlákna, ktoré ich vlastnosti ešte vylepšujú.

Najlepším riešením je kompromis

Ide o spomínané zmiešané textílie, ktoré obsahujú malé množstvo syntetických vlákien vrátane polyesteru, akrylu, polypropylénu alebo spandexu. Takéto tkaniny kombinujú výhody prírodných materiálov a syntetiky a nevýhody sú minimalizované.

Najbežnejšie látky sú vyrobené zo zmesi bavlny a polyesteru, ktoré sú odolné a zároveň príjemné na dotyk. Ľan je obľúbený aj v kombinácii s polyesterom.

Takéto prírodné aj zmesové textílie sú vynikajúce na navrhovanie záclon, závesov, poťahov na čalúnenie, posteľných prikrývok a iného bytového textilu. A pokiaľ máte šikovné ruky, nemusíte behať po obchodoch a môžete si ušiť z takýchto kvalitných metrážových látok čo len chcete. 

Zdroj obrázka:taffpixture/Shutterstock.com