Podmienky

Podmienky používania portálu

Prevádzkovateľ internetového portálu www.predajprenajom.sk vydáva podmienky používania portálu, upravujúce práva a povinnosti fyzických a právnických osôb pri využívaní služieb tohto internetového portálu. Tento internetový portál je verejným inzertným portálom, na ktorom sú uverejnené inzeráty o predaji, kúpe alebo prenájme nehnuteľností fyzických a právnických osôb, odborné články z oblasti realitného trhu a ponuka hypotekárnych úverov.

Každý, kto využíva obsah portálu www.predajprenajom.sk, je povinný sa oboznámiť s týmito podmienkami a tým, že obsah portálu využíva, prehlasuje, že sa s týmito podmienkami oboznámil, vyjadril súhlas s ich obsahom a zaväzuje sa ich bezvýhradne dodržiavať. Pri využívaní obsahu Portálu musí návštevník dodržiavať taktiež všeobecne záväzné právne predpisy, etické a morálne pravidlá.

PDF

Kompletné znenie podmienok používania portálu a dodatkov si môžete stiahnuť vo formáte PDF. Pre bezproblémové prehliadanie tohoto typu súboru vám odporúčame nainštalovať najnovšiu verziu programu Adobe Acrobat Reader.

Stiahnuť PDF
×
Filter nehnuteľností
m2 m2
Doba úveru
377 103 nehnuteľností
Zobraziť Reset Filter
Vlastné zdroje
80%
Splatnosť hypotéky
30 rokov
Magazín
Staviame

Debničkové obmeny a ich balkónové pravidlá

Martina Urbanová - 04.10.2016 - 1236
Letná sezóna skončila, no počas nej sa k nám z ulíc ozývali rozkvitnuté balkóny plné voňavých a rôznofarebných kvetov. Pripomeňte si leto.

Kontrastné farby

Biele kvety sa dajú skombinovať so všetkými odtieňmi, no azda najlepšie vyniknú v susedstve červených súkvetí, ako má napríklad železník „Vampire Red“. Pri ňom ideálne vynikne biela odroda chryzantémovky „Molimba“, ktorá bola špeciálne vyšľachtená na pestovanie v debničkách. Okrem toho sa bohato rozkonáruje a skoro kvitne.

Optimistická žltá

Takáto výsadba na balkóne rozhodne vyvolá pozitívnu náladu. Žltá farba je farba slnka, svetla a optimizmu, má priaznivý vplyv na nervový systém. Kvety v tejto farbe výborne reprezentuje minipetúnka „Lemon Ice“ či tunbergia „Sunny Lemon“. Tunbergie sa zvyčajne pestujú pri opore, okolo ktorej sa môžu ovíjať. Ako doplnková rastlina môže v tejto výsadbe byť použitá talianska slamiha, ktorej lístky príjemne voňajú. Podľa ich vône rastlina dostala ľudové pomenovanie karí.

Modro-biela kombinácia

Obľúbená modrá farba zdobí aj pomerne známe stračonôžky, ktoré je ideálne vysadiť do samostatnej nádoby. Vhodnými kvetmi na spoločnú výsadbu sú zas vejárovka či agerát, ktoré však môžu byť vysadené aj jednotlivo. Do debničky na zábradlie sa hodia nenáročné lobelky spolu s poliehavo rastúcimi bielymi bakopami. Spestrené bielymi chryzantémovkami vytvoria nádhernú farebnú kombináciu. Všetky tieto rastliny budú kvitnúť celé leto. Lepšie sa im samozrejme bude dariť pri pravidelnom hnojení.

Balkónové pravidlá

Nosnosť balkóna

Veľké črepníky s kvetmi a okrasnými drevinami, mini jazierka v nádobách a ťažký nábytok môžu konštrukciu balkóna naozaj zaťažiť. Na jeden štvorcový meter je jeho hranica záťaže zvyčajne 500 kg. Vždy to však záleží na druhu a stave konštrukcie.

Upevnenie nádob

Rovnako dôležité je vyhnúť sa škodám či nezhodám so susedmi a venovať zvýšenú pozornosť upevneniu závesných košov a balkónových nádob na zábradlí, aby pri prvom väčšom nápore vetra nedošlo k nepríjemnostiam. Držiaky črepníkov je potrebné pravidelne kontrolovať. Ak je balkón naozaj veterný, kvôli bezpečnosti sa odporúča pripevniť nádoby s rastlinami radšej len na vnútornú stranu zábradlia.

Opatrné zalievanie

Opatrný treba byť aj pri pretekajúcej zálievkovej vode, ktorá môže spôsobiť škody na fasáde domu. Dôležité pravidlo je zalievať pozorne a použiť dostatočne veľké podmisky, ktoré sa po daždi pravidelne vyprázdnia.

Nebezpečnosť postrekov

Skôr ako sa použije na ničenie škodcov balkónových rastlín chemický prípravok, je dobré vyskúšať alternatívu v podobe prevencie, rastlinných výluhov či biologických prípravkov. Pri výbere pesticídov, sa musia vždy dodržať všetky bezpečnostné pokyny a dávkovanie. Prípravky sa aplikujú, len ak je bezvetrie a nie na priamom slnku. Použijú sa na to určené postrekovače tak, aby sa postrekovou tekutinou zasiahlo naozaj len to, čo je potrebné.

Rýchlorastúce popínavky

Niektoré popínavé rastliny môžu svojimi korienkami poškodiť fasádu domu, hlavne ak je povrch omietky už čiastočne narušený. Rovnako môžu pri nekontrolovanom raste poškodiť alebo upchať odkvapové rúry. Rastliny sa preto majú pravidelne strihať a viesť po opornej konštrukcii.