Podmienky

Podmienky používania portálu

Prevádzkovateľ internetového portálu www.predajprenajom.sk vydáva podmienky používania portálu, upravujúce práva a povinnosti fyzických a právnických osôb pri využívaní služieb tohto internetového portálu. Tento internetový portál je verejným inzertným portálom, na ktorom sú uverejnené inzeráty o predaji, kúpe alebo prenájme nehnuteľností fyzických a právnických osôb, odborné články z oblasti realitného trhu a ponuka hypotekárnych úverov.

Každý, kto využíva obsah portálu www.predajprenajom.sk, je povinný sa oboznámiť s týmito podmienkami a tým, že obsah portálu využíva, prehlasuje, že sa s týmito podmienkami oboznámil, vyjadril súhlas s ich obsahom a zaväzuje sa ich bezvýhradne dodržiavať. Pri využívaní obsahu Portálu musí návštevník dodržiavať taktiež všeobecne záväzné právne predpisy, etické a morálne pravidlá.

PDF

Kompletné znenie podmienok používania portálu a dodatkov si môžete stiahnuť vo formáte PDF. Pre bezproblémové prehliadanie tohoto typu súboru vám odporúčame nainštalovať najnovšiu verziu programu Adobe Acrobat Reader.

Stiahnuť PDF
×
Filter nehnuteľností
m2 m2
Doba úveru
373 863 nehnuteľností
Zobraziť Reset Filter
Vlastné zdroje
80%
Splatnosť hypotéky
30 rokov
Magazín
Interiér

Čím vybaviť spálňu, aby ste sa vyspali lepšie ako Šípková Ruženka

Redakcia Predajprenajom.sk - 20.07.2020 - 711
Napriek tomu, že nám trh a množstvo obchodov ponúka obrovské množstvo prostriedkov na doplnenie energie, jej jediným a najlepším zdrojom bude a vždy zostane kvalitný spánok. Je nevyhnutnosťou a určitou formou odmeny pre telo, za to, že nám na celý deň poskytlo potrebné množstvo energie.

Mnohí majú ale s kvalitou a kvantitou spánku problémy, čo potom automaticky znamená, že sa v práci alebo škole cítia byť unavení. Ako sa to dá zmeniť a zlepšiť? Veľmi veľký vplyv na naše telo má okolie, v ktorom sa nachádzame a veci, ktoré počas dňa robíme. Preto by ste si mali urobiť malú analýzu, odstrániť nedostatky a určité skutočnosti zmeniť. Vyhnete sa tak vysokej dani, ktorú by si vaše unavené telo vybralo na našom zdraví.

Rozhodli sme sa vám preto predstaviť niekoľko tipov, vďaka ktorým sa vo vašej spálni vyspíte lepšie ako Šípková Ruženka.

Buďte častejšie na slnku

A teraz máte na to najlepší čas. Pýtate sa prečo? Veda dokázala, že získanie správnej dávky slnečného svetla má pozitívny vplyv na náš spánok. Slnečné svetlo zvyšuje hladinu serotonínu, nastavuje biologické hodiny na denné svetlo a zvyšuje bdelosť a produktivitu. Dajte si preto rannú šálku kávy na slnku alebo na čerstvom vzduchu a deň bude hneď krajší.

Pozor na rušivé elementy

Nielen deň, ale aj tma má v živote človeka zmysel. Naši predkovia sa prebudili, pracovali a spali v závislosti od slnka, pretože v tých časoch im v tme, kedy nebol iný zdroj umelého svetla, nezostávalo nič iné. Dnes je to inak a naše spálne sú doslova vysvietené modernými doplnkami, čo je možno pohodlné, ale pre spánok zlé riešenie. Zdroje svetla v miestnosti môžu rušiť fázy spánku, preto sa zbavte všetkých digitálnych displejov a svetelnej techniky, ktorú nepotrebujete.

A aby to bolo ešte pohodlnejšie, zatemnite aj okná, cez ktoré môže rušiť spánok verejné osvetlenie. Vybrať si na tento účel moderné závesy nebude v online obchode žiadny problém.

Doprajte si čo najviac čerstvého vzduchu

Asi tretinu nášho života trávime spánkom. Čo je obrovské množstvo času stráveného v interiéri,  v ktorom nemáme potrebný zdroj kyslíka a ideálne klimatické podmienky. Aby ste pochopili, prečo je spánok dôležitý, myslite na svoje telo ako na továreň, ktorá vykonáva množstvo životne dôležitých funkcií. Keď zaspíte, vaše telo začne „nočnú zmenu“, v ktorej zaháji:

  • obnovu poškodených buniek, ktoré boli vystavené ultrafialovým lúčom a stresu;
  • obnovu poranení svalového tkaniva;
  • zvýšenie imunity;
  • regeneráciu tela po dennej aktivite;
  • prípravu srdca a kardiovaskulárneho systému na nasledujúci deň.

Ak nebudete mať dostatok spánku a optimálne klimatické podmienky, postupne sa stanete zraniteľnejšími. Cítite sa unavený, produktivita klesá a vyvíja sa depresia. Čo vám to pomôže zmeniť?

Pravidelné vetranie a výmena vzduchu v miestnosti, ktorá nesmie byť ani príliš prehriata. Pokiaľ ale bývate v meste, kde je veľa továrni a áut, namiesto vetrania si vyberte čističky vzduchu alebo zvlhčovače s funkciou ionizátora.

Vyberte si správne materiály

Telo je systém, ktorý reaguje na vonkajšie podnety veľmi citlivo, preto všetko, čím svoju spálňu vybavíte, sa podpíše na vašom duševnom aj fyzickom rozpoložení. Preto si vyberajte aj kvalitné obliečky a luxusné prehozy na posteľ. Nič predsa nevytvorí vo vašej spálni alebo detskej izbe tak dokonalý pocit pohodlia ako príjemná posteľná bielizeň.

Ak sa vám zle zaspáva, tieto veci vás dostanú do správneho pohodlia, vďaka ktorému budete ráno svieži a pripravení na nové dobrodružstvá.

Zdroj obrázka:Svet_Feo/Shutterstock.com