Podmienky

Podmienky používania portálu

Prevádzkovateľ internetového portálu www.predajprenajom.sk vydáva podmienky používania portálu, upravujúce práva a povinnosti fyzických a právnických osôb pri využívaní služieb tohto internetového portálu. Tento internetový portál je verejným inzertným portálom, na ktorom sú uverejnené inzeráty o predaji, kúpe alebo prenájme nehnuteľností fyzických a právnických osôb, odborné články z oblasti realitného trhu a ponuka hypotekárnych úverov.

Každý, kto využíva obsah portálu www.predajprenajom.sk, je povinný sa oboznámiť s týmito podmienkami a tým, že obsah portálu využíva, prehlasuje, že sa s týmito podmienkami oboznámil, vyjadril súhlas s ich obsahom a zaväzuje sa ich bezvýhradne dodržiavať. Pri využívaní obsahu Portálu musí návštevník dodržiavať taktiež všeobecne záväzné právne predpisy, etické a morálne pravidlá.

PDF

Kompletné znenie podmienok používania portálu a dodatkov si môžete stiahnuť vo formáte PDF. Pre bezproblémové prehliadanie tohoto typu súboru vám odporúčame nainštalovať najnovšiu verziu programu Adobe Acrobat Reader.

Stiahnuť PDF
×
Filter nehnuteľností
m2 m2
Doba úveru
376 835 nehnuteľností
Zobraziť Reset Filter
Vlastné zdroje
80%
Splatnosť hypotéky
30 rokov
Magazín
Staviame

Byty v Nitre rekordne rastú. Vďaka Jaguaru.

Róbert Rektorovský - 28.06.2016 - 1169
Na nitrianskom realitnom trhu nastáva veľký cenový boom, ktorý dvíha hodnotu bytových objektov o niekoľko percent. Tento netradičný vývoj má svoje dôvody a ten hlavný sa volá Jaguar.

Byty v Nitre rekordne rastú. Vďaka Jaguaru.

Na nitrianskom realitnom trhu nastáva veľký cenový boom, ktorý dvíha hodnotu bytových objektov o niekoľko percent. Tento netradičný vývoj má svoje dôvody a ten hlavný sa volá Jaguar.

Kým niektorí to považujú za nečakané prekvapenie, ostatní hovoria o prirodzenej reakcii trhu. Nech je to akokoľvek, aktuálny vývoj cien nitrianskych bytov sa stáva jednou z hlavných tém v celom kraji. Podiel na tomto vývoji nemá nič iné ako samotný príchod automobilky Jaguar, ktorej spustenie výroby má viditeľný vplyv na ceny nehnuteľností v regióne. Tie totiž stúpajú dosť rýchlym tempom a vzhľadom na blížiaci sa termín otvorenia závodu môžu naďalej rásť.

Príchod automobilky vplýva na realitný trh

Spojitosť realitného trhu s rôznymi sociálnymi a ekonomickými faktormi sa prejavuje aj na regionálnej úrovni. Dobrým príkladom je práve aktuálny vývoj na trhu v Nitre a okolí, ktorý už od jesene zažíva výrazné zmeny. Tie súvisia s príchodom automobilky Jaguar, ktorá má na Slovensku postaviť svoju fabriku, na základe čoho by malo vzniknúť množstvo pracovných miest, čím získa celý región na atraktivite. Na to samozrejme zareagoval aj realitný trh a byty v danej oblasti sa začali okamžite zdražovať.

Niekoľkopercentný rast cien bytov v Nitre

Už prvé štatistiky z posledného minuloročného kvartálu hlásili porovnateľný rozdiel v cenách bytov, ktorý mal dosahovať rekordnú úroveň. Niekde šlo aj o 10 až 20% rast, čo je na pomery v nitrianskom kraji dosť nečakané a viacerí analytici ho považujú za najvyššie od obdobia po kríze v rokoch 2008 a 2009. Momentálne sa ceny 2 a 3-izbových bytov v najlepších lokalitách Nitry vyšplhali aj o 6000€ viac ako tomu bolo počas predošlého leta, čo len jasne potvrdzuje, že príchod Jaguaru sa pričinil o citeľné oživenie miestneho trhu.

Zdražovanie nehnuteľností ešte neskončilo

Aj keď nedávne zdražovanie bytov v Nitre dosahovalo do 20%, podľa všetkého to stále nie je koniec a kupujúci sa musia pripraviť na ďalší rast cien. Viaceré predpovede sa po najnovšom spájajú aj s inými typmi nehnuteľností, takže nepôjde už len o samotné byty. Realitní makléri avizujú prvé signály výraznejšieho zdražovania rodinných domov a pozemkov, čo prinesie ďalšiu zmenu v dianí na trhu. Otázne je, koľko vydržia bez väčších rozdielov aj kancelárske a obchodné plochy, ktorých cena by sa mala takisto zdvihnúť po tom, čo Nitra privíta prvý prílev nových obyvateľov a rastúcej pracovnej sily.

Odborníci zaoberajúci sa vývojom na regionálnych trhoch vedia, že aktuálna situácia s bytmi v Nitre a jej okolí je celkom netradičným javom. Príchod Jaguaru totiž zamiešal kartami dosť na to, aby bol aktuálny tamojší rast cien považovaný za prekvapenie. Otázne je, či by bez tejto veľkej investície vôbec k zdražovaniu na úrovni niekoľkých percent v najbližšej dobe došlo, pretože Nitra predtým nepatrila k mestám s vysokými plusovými číslami. Aj vďaka príchodu automobilky sa to začne meniť a jedno z našich najstarších miest tak môže na slovenskom realitnom trhu prehovoriť do celkového vývoja.