Podmienky

Podmienky používania portálu

Prevádzkovateľ internetového portálu www.predajprenajom.sk vydáva podmienky používania portálu, upravujúce práva a povinnosti fyzických a právnických osôb pri využívaní služieb tohto internetového portálu. Tento internetový portál je verejným inzertným portálom, na ktorom sú uverejnené inzeráty o predaji, kúpe alebo prenájme nehnuteľností fyzických a právnických osôb, odborné články z oblasti realitného trhu a ponuka hypotekárnych úverov.

Každý, kto využíva obsah portálu www.predajprenajom.sk, je povinný sa oboznámiť s týmito podmienkami a tým, že obsah portálu využíva, prehlasuje, že sa s týmito podmienkami oboznámil, vyjadril súhlas s ich obsahom a zaväzuje sa ich bezvýhradne dodržiavať. Pri využívaní obsahu Portálu musí návštevník dodržiavať taktiež všeobecne záväzné právne predpisy, etické a morálne pravidlá.

PDF

Kompletné znenie podmienok používania portálu a dodatkov si môžete stiahnuť vo formáte PDF. Pre bezproblémové prehliadanie tohoto typu súboru vám odporúčame nainštalovať najnovšiu verziu programu Adobe Acrobat Reader.

Stiahnuť PDF
×
Filter nehnuteľností
m2 m2
Doba úveru
382 602 nehnuteľností
Zobraziť Reset Filter
Vlastné zdroje
80%
Splatnosť hypotéky
30 rokov
Magazín
Interiér

Autonómny systém, ktorý sa postará o odpadové vody v dome

Redakcia Predajprenajom.sk - 20.12.2021 - 741
Tak ako je pri komfortnom bývaní v meste problémom veľa susedov v blízkosti. Na vidieku sa často musíte popasovať s otázkou, kam s odpadovými vodami? Mnohé oblasti vidieka sú natoľko izolované, že šanca pripojiť sa na verejnú kanalizáciu je minimálna.

Čo ale v takýchto prípadoch s dopadovou vodou, ktorú nemôžete len tak vypúšťať do voľnej prírody? Riešením je autonómny systém, ktorým je kvalitná lacná žumpa.

Zberná nádoba na domovú odpadovú vodu

Ak ste sa rozhodli postaviť si dom v oblasti, kde je kontakt s civilizáciou minimálny, pretože ruch veľkomesta vám nevyhovuje, musíte byť pripravení na rôzne komplikácie a prekážky. Jednou z nich je aj nedostupnosť rôznych sietí, ktoré ku komfortu bývania neodmysliteľne patria. Najviac problémov vám bude v tomto smere robiť asi zber odpadových vôd, ktoré nemôžete pre ohrozenie a poškodenie životného prostredia len tak slobodne vypustiť von, aj keď ide o váš pozemok.

Výberom dobrého septiku by ste ale mohli tieto komplikácie vyriešiť. Zvoliť si môžete jedno alebo dvojkomorové systémy, kde sa prepadom voda čistí a nie je tak pre prostredie škodlivá. Samozrejme, netreba a nemôžete sa spoliehať len na prepad. Žumpu alebo septik je potrebné pravidelne čistiť.

Kritériá, na ktoré sa oplatí myslieť

Ak ste sa teda pevne rozhodli pre výber tohto autonómneho systému, nezabudnite si ako prv vybrať vhodné miesto na pozemku. Pozor na to, aby nebol v tesnej blízkosti vášho ani domu suseda. Rovnako má rozhodujúce slovo aj objem nádoby. Čím viac členov v domácnosti, tým väčšia žumpa musí byť.

Rovnako je dôležité, aby bol k septiku alebo žumpe prístup, inak bude údržba zbytočne komplikovaná. Tiež si vyberajte len certifikované modely, aby presakovanie a zápach nespôsobovali vám ani okoliu žiadne nepríjemnosti.

Zdroj obrázka: Natalya Kokhanova/Shutterstock.com