Podmienky

Podmienky používania portálu

Prevádzkovateľ internetového portálu www.predajprenajom.sk vydáva podmienky používania portálu, upravujúce práva a povinnosti fyzických a právnických osôb pri využívaní služieb tohto internetového portálu. Tento internetový portál je verejným inzertným portálom, na ktorom sú uverejnené inzeráty o predaji, kúpe alebo prenájme nehnuteľností fyzických a právnických osôb, odborné články z oblasti realitného trhu a ponuka hypotekárnych úverov.

Každý, kto využíva obsah portálu www.predajprenajom.sk, je povinný sa oboznámiť s týmito podmienkami a tým, že obsah portálu využíva, prehlasuje, že sa s týmito podmienkami oboznámil, vyjadril súhlas s ich obsahom a zaväzuje sa ich bezvýhradne dodržiavať. Pri využívaní obsahu Portálu musí návštevník dodržiavať taktiež všeobecne záväzné právne predpisy, etické a morálne pravidlá.

PDF

Kompletné znenie podmienok používania portálu a dodatkov si môžete stiahnuť vo formáte PDF. Pre bezproblémové prehliadanie tohoto typu súboru vám odporúčame nainštalovať najnovšiu verziu programu Adobe Acrobat Reader.

Stiahnuť PDF
×
Filter nehnuteľností
m2 m2
Doba úveru
376 835 nehnuteľností
Zobraziť Reset Filter
Vlastné zdroje
80%
Splatnosť hypotéky
30 rokov
Magazín
Interiér

Ako zahriať studenú miestnosť bez zvýšenej spotreby energie

Redakcia Predajprenajom.sk - 26.02.2021 - 579
Napriek tomu, že nás už niekoľko slnečných dní príjemne zahrialo nielen na tele, ale aj na duši, ešte stále tu máme zimu. Spolu s ňou sú tu mínusové nočné teploty, počas ktorých je nutné náš domov adekvátne zahriať. Ekonomická situácia ale nie je zvýšenej spotrebe vôbec naklonená, preto sa snažíme hľadať jednoduchšie, no rovnako účinné riešenia.

Poďte sa spolu s nami na niektoré z nich pozrieť.

Odstráňte možné prekážky a úniky tepla

Často hľadáme za chladným interiérom chybu v zdroji tepla. Nové krbové kachle však príčinou chladnej miestnosti určite nie sú. Naopak, môže to byť zlé tesnenie okien, dverí a popraskané  a zle izolované steny. Studený vzduch prichádzajúci cez okno môže byť to, čo bráni miestnosti v zahriatí. Skontrolujte preto všetky vetracie otvory v miestnosti a preverte či sú zatvorené a dobre tesniace.

Nábytok a koberce môžu tiež blokovať prúdenie vzduchu, takže v prípade potreby urobte nové usporiadanie.

Udržujte radiátory v čistote

Radiátor nebude produkovať maximálne teplo, ak ním vzduch nemôže voľne prúdiť. Ak je vo vašej izbe chladno, uistite sa, že nábytok alebo iné predmety neobmedzujú prúdenie vzduchu do nej. Častým problémom sú i závesy alebo sušenie bielizne.

Prekontrolujte prúdenie vzduchu v komíne

Proces horenia je založený na dostatočnom prívode vzduchu. Skontrolujte ale aj klapky či špeciálne dymovody, aby ste sa ubezpečili, že neobmedzujú prúdenie vzduchu do miestností a neovplyvňujú jej dostatočné prehriatie.

Niekedy je riešenie naozaj jednoduché, len treba prísť na zdroj úniku tepla, prípadne investovať do lepších stavebných a izolačných materiálov.

Zdroj obrázka:fotodrobik/Shutterstock.com