Podmienky

Podmienky používania portálu

Prevádzkovateľ internetového portálu www.predajprenajom.sk vydáva podmienky používania portálu, upravujúce práva a povinnosti fyzických a právnických osôb pri využívaní služieb tohto internetového portálu. Tento internetový portál je verejným inzertným portálom, na ktorom sú uverejnené inzeráty o predaji, kúpe alebo prenájme nehnuteľností fyzických a právnických osôb, odborné články z oblasti realitného trhu a ponuka hypotekárnych úverov.

Každý, kto využíva obsah portálu www.predajprenajom.sk, je povinný sa oboznámiť s týmito podmienkami a tým, že obsah portálu využíva, prehlasuje, že sa s týmito podmienkami oboznámil, vyjadril súhlas s ich obsahom a zaväzuje sa ich bezvýhradne dodržiavať. Pri využívaní obsahu Portálu musí návštevník dodržiavať taktiež všeobecne záväzné právne predpisy, etické a morálne pravidlá.

PDF

Kompletné znenie podmienok používania portálu a dodatkov si môžete stiahnuť vo formáte PDF. Pre bezproblémové prehliadanie tohoto typu súboru vám odporúčame nainštalovať najnovšiu verziu programu Adobe Acrobat Reader.

Stiahnuť PDF
×
Filter nehnuteľností
m2 m2
Doba úveru
379 362 nehnuteľností
Zobraziť Reset Filter
Vlastné zdroje
80%
Splatnosť hypotéky
30 rokov
Magazín
iExteriér a záhrada

Ako si vybrať pre váš domov správnu a najlepšiu garážovú bránu?

Redakcia Predajprenajom.sk - 13.04.2022 - 502
Napriek mnohým moderným a špičkovým bezpečnostným systémom sa garážové brány stali dôležitou súčasťou domácnosti. Sú nielen modernejšie a vizuálne krajšie, ale aj oveľa funkčnejšie. Aby vám však týmto spôsobom dobre a dlho slúžili,  je potrebné zvážiť ich správny výber a kúpu.

Chcete vedieť, ako si vybrať správnu garážovú bránu pre váš domov? Čítajte ďalej a nájdete všetky dôležité odpovede.

Dôležitý je správny materiál

 

Nič neovplyvňuje životnosť jednotlivých doplnkov ako materiál, z ktorého sú vyrobené. Preto je aj pri výbere nových garážových brán tento faktor mimoriadne dôležitý. Ak si neviete poradiť, čo je pre vás najlepšie, zamerajte sa na odborníkov na kvalitné garážové brány, ktorý vám s výberom vhodného materiálu poradia na základe typu brány v konkrétnom priestore a so špecifickým účelom.

Typ otvárania brán v závislosti od charakteru a účelu

 

Už vieme, že pred kúpou garážovej brány je potrebné si overiť, aký vnútorný priestor potrebujete pre určitý typ garážovej brány. Rozhodujúce slovo má však aj to, ako budete bránu otvárať. Nie vždy je na krídlové dvere miesto.

Medzi klasické typy garážových brán určite patria sekčné a rolovacie modely. Horná sekcionálna brána pozostáva z panelov utesnených špeciálnym gumovým tesnením a otvára sa vertikálne pod stropom. Roletová brána fungujúca ako roleta je preto vhodná do menších garáží.

Bočné sekcionálne brány sú ideálnym riešením pre špeciálne montážne situácie. Na rozdiel od sekčných a rolovacích brán sa táto brána neotvára smerom nahor, ale do strany. Osobitnou výhodou je, že strop garáže zostáva voľný, napríklad na uskladnenie predmetov. Tento typ garážovej brány je navyše výhodou, ak je potrebné bránu otvárať zo stavebných dôvodov.

Alebo možno na vás zapôsobí najstarší systém garážových brán, krídlové brány.

Zjednodušte si ovládanie automatizáciou brány

 

V dnešnom uponáhľanom svete určite oceníte nielen špeciálny typ otvárania brány v závislosti od charakteru miesta, ale aj možnosť pohodlnej automatizácie brány. Otváranie sa s týmto riešením zrýchli a zjednoduší, čo určite oceníte nielen po príchode z práce domov.

Takéto brány sú vybavené pohonom s vysokým automatickým výkonom, ktorý zaisťuje nielen pohodlné, ale aj bezpečné otváranie brán. Pohon môže byť elektromechanický alebo hydraulický, v závislosti od toho, čo presne požadujete. Ak si vyberiete správne, výhodou je, že vám budú slúžiť dlho a bez poruchy.

Zdroj obrázka: studiovin/Shutterstock.com