Podmienky

Podmienky používania portálu

Prevádzkovateľ internetového portálu www.predajprenajom.sk vydáva podmienky používania portálu, upravujúce práva a povinnosti fyzických a právnických osôb pri využívaní služieb tohto internetového portálu. Tento internetový portál je verejným inzertným portálom, na ktorom sú uverejnené inzeráty o predaji, kúpe alebo prenájme nehnuteľností fyzických a právnických osôb, odborné články z oblasti realitného trhu a ponuka hypotekárnych úverov.

Každý, kto využíva obsah portálu www.predajprenajom.sk, je povinný sa oboznámiť s týmito podmienkami a tým, že obsah portálu využíva, prehlasuje, že sa s týmito podmienkami oboznámil, vyjadril súhlas s ich obsahom a zaväzuje sa ich bezvýhradne dodržiavať. Pri využívaní obsahu Portálu musí návštevník dodržiavať taktiež všeobecne záväzné právne predpisy, etické a morálne pravidlá.

PDF

Kompletné znenie podmienok používania portálu a dodatkov si môžete stiahnuť vo formáte PDF. Pre bezproblémové prehliadanie tohoto typu súboru vám odporúčame nainštalovať najnovšiu verziu programu Adobe Acrobat Reader.

Stiahnuť PDF
×
Filter nehnuteľností
m2 m2
Doba úveru
381 028 nehnuteľností
Zobraziť Reset Filter
Vlastné zdroje
80%
Splatnosť hypotéky
30 rokov
Magazín
Interiér

Ako si vybrať matrac, ktorý sa postará o váš pokojný spánok?

Redakcia Predajprenajom.sk - 21.02.2022 - 415
Dobrý spánok je základom nášho zdravia, pretože nám umožňuje vykročiť do nového dňa tou správnou nohou, so správnou energiou a náladou. Nie je to však iba posteľ, ale jej výplň, vďaka ktorej sa dobre a do sýta vyspíme. Ako si zo širokej ponuky vybrať matrac tak, aby nám poskytoval ten najlepší komfort?

Dobrý matrac musí uniesť váhu tela, správne podporovať chrbticu a zlepšiť kvalitu spánku, aby bol váš život lepší a zdravší. Znamená to všímať si pri nákupe základné a dôležité veci.

Vnútorné zloženie

Našli ste v obchode kvalitné manželské postele? To je skvelé, no potrebujete k nim aj výplň. Vnútorným zložením hovoríme o materiáli, z ktorého je zhotovená vnútorná konštrukcia matraca, a to je zásadný faktor, ktorý treba zvážiť, pretože od neho závisia prakticky všetky vlastnosti výrobku: kvalita, rozmery, cena, tvrdosť, ergonómia a pohodlie.

Rozmery matracov

Pri výbere ideálneho matraca je faktor veľkosti základom pre optimálny odpočinok. Rozmery výrobku sú rozhodujúce z dvoch dôvodov: prvým je, že veľkosť výrobku ovplyvňuje počet ľudí, ktorí ho budú používať, druhým je, že konkrétna miera, napríklad výška, priamo ovplyvňuje aj pohodlie.

Pre kvalitný spánok je veľkosť aspektom, ktorý netreba zanedbávať, pretože matrac, na ktorom budete ležať, musí umožňovať optimálne uvoľnenie nôh a rúk bez toho, aby sa dotýkali okrajov konštrukcie. Z tohto hľadiska je preto veľkosť matraca rozhodujúca.

Ak ste menšieho vzrastu, postačia vám univerzálne matrace 160x200, ak vás príroda obdarila väčšou výškou a hmotnosťou, investujte do niečoho rozmernejšieho.

Najbežnejšie kvalitné materiály

  • Pružinové matrace

Ide o najbežnejší typ matraca na našom trhu. Vnútornú štruktúru matraca tvoria pružiny, ktoré podopierajú telo a zaručujú pružnosť a pevnosť. Rozlišujeme dva typy pružinových matracov, tradičný pružinový matrac a taštičkový matrac, ktorý predstavuje jeho moderný vývoj.

  • Matrace z pamäťovej peny

Tento materiál je považovaný za novinku vo svete matracov. Vo všeobecnosti je výhodou matracov z pamäťovej peny veľká pružnosť, ktorá ich charakterizuje a ktorá umožňuje dobré rozloženie tlaku tela počas odpočinku, ľahko sa prispôsobí jeho tvarom.

Výška

Výška matraca je ďalším dôležitým parametrom, ktorý treba zvážiť. Na dostatočnú podporu telesnej hmotnosti musí byť dobrý matrac, napríklad pamäťová pena, vysoký aspoň 18 centimetrov, kým dobrý pružinový matrac musí mať výšku aspoň 20 centimetrov. Najmä pri pružinách je výška dôležitejšia, pretože ak je matrac príliš tenký, nebude mať vo vnútri dostatok miesta na umiestnenie primeranej konštrukcie na zabezpečenie pohodlného spánku, čím sa stáva nepohodlným a nezdravým a spôsobuje ľahšie bolesti svalov, krku a kĺbov.

Ergonómia a tvrdosť

Hmotnosť a výška osoby, ktorá bude matrac používať, sú východiskovým bodom pre stanovenie najvhodnejšieho stupňa tuhosti. Ergonómia a tvrdosť označujú konzistenciu štruktúry matraca, t.j. stupeň mäkkosti/tuhosti a schopnosť podoprieť telo.

Dobrý matrac musí správne niesť váhu tela vo všetkých bodoch a musí byť dostatočne pevný, aby poskytoval oporu, no nie natoľko, aby bol nepohodlný, dôležité je, že rešpektuje prirodzené zakrivenie chrbtice.

Ergonómia a tvrdosť sú mimoriadne dôležité faktory, ktoré treba brať do úvahy, pretože držanie tela pri spánku a teda aj samotná kvalita odpočinku závisí od nich. Príliš tvrdý matrac môže tkanivá príliš stláčať a nedostatočne sprevádzať zakrivenie chrbtice. Naopak, príliš mäkká konzistencia, v ktorej telo klesá, nestačí na správnu podporu tela a spôsobí posturálne a svalové problémy.

Tak na to pri výbere matraca myslite a určite sa lepšie vyspíte.

Zdroj obrázka: Pixel-Shot/Shutterstock.com