Podmienky

Podmienky používania portálu

Prevádzkovateľ internetového portálu www.predajprenajom.sk vydáva podmienky používania portálu, upravujúce práva a povinnosti fyzických a právnických osôb pri využívaní služieb tohto internetového portálu. Tento internetový portál je verejným inzertným portálom, na ktorom sú uverejnené inzeráty o predaji, kúpe alebo prenájme nehnuteľností fyzických a právnických osôb, odborné články z oblasti realitného trhu a ponuka hypotekárnych úverov.

Každý, kto využíva obsah portálu www.predajprenajom.sk, je povinný sa oboznámiť s týmito podmienkami a tým, že obsah portálu využíva, prehlasuje, že sa s týmito podmienkami oboznámil, vyjadril súhlas s ich obsahom a zaväzuje sa ich bezvýhradne dodržiavať. Pri využívaní obsahu Portálu musí návštevník dodržiavať taktiež všeobecne záväzné právne predpisy, etické a morálne pravidlá.

PDF

Kompletné znenie podmienok používania portálu a dodatkov si môžete stiahnuť vo formáte PDF. Pre bezproblémové prehliadanie tohoto typu súboru vám odporúčame nainštalovať najnovšiu verziu programu Adobe Acrobat Reader.

Stiahnuť PDF
×
Filter nehnuteľností
m2 m2
Doba úveru
376 835 nehnuteľností
Zobraziť Reset Filter
Vlastné zdroje
80%
Splatnosť hypotéky
30 rokov
Magazín
Interiér

3 najčastejšie dôvody, prečo vám obývačka neslúži na relax a pohodlie

Redakcia Predajprenajom.sk - 13.04.2022 - 271
Cítite sa pri pobyte vo vašej obývacej izbe nervózne? Nie je to miestnosť, ktorá vám po príchode z práce poskytuje potrebné pohodlie na relax? V tom prípade ste niekde urobili chybu a zrejme ste sa pri ponuke v obchode a výhodnej cene doplnkov unáhlili. Ako to vyriešiť?

Pre čo najvyšší komfort a maximálne pohodlie by ste sa pri zariaďovaní obývačky mali vyvarovať nasledujúcich chýb.

Prázdne steny

 

Minimalizmus je dnes mimoriadne moderný a pre mnohých aj z dôvodu úspor obľúbený. Mať však všetky steny prázdne nie je dobré. Nepôsobí to dobre po vizuálnej stránke a ani funkčnosti priestoru to moc neprospieva.

Mimochodom, v priestoroch, kde sú všetky steny holé, sa zvuk odráža od múrov ako tenisová loptička, čo sa v konečnom dôsledku prejaví na akustike a možno aj vzťahoch so susedmi v okolí.

Preto, aj keď uprednostňujete čistý, minimalistický vzhľad vlastných štyroch stien, bez dekorácie na stenách by ste sa nemali úplne zaobísť. Obývačka, v ktorej nič nevisí, pôsobí aj s tým najkrajším nábytkom neosobne a nevábne.

Dajte preto niečo na stenu: či už sú to umelecké potlače, osobné momentky, zrkadlá, ktoré navyše opticky zväčšia miestnosť, alebo koberce na stenu. To vytvára z fádneho priestoru nielen štýlovú modernú obývačku, ale aj príjemnejšiu atmosféru a tým aj väčší komfort.

Nesprávne osvetlenie

 

Aké možnosti komfortu, pohodlia a atmosféry vám vo vašej obývačke poskytuje svetlo? Ak je to jedno centrálne svetlo z lustra na strope v strede miestnosti, o pohodlnej atmosfére hovoriť moc nemôžeme.

Určite by vám v modernej obývačke nemala chýbať napríklad v rohu miestnosti pekná stojaca lampa, ktorú je možné stmievať a v niektorých prípadoch ovládať aj s pomocou mobilu.

Prispôsobiť si komfort a pohodlie svojim individuálnym podmienkam môžete aj vďaka malej lampe na stolíku alebo stene.

Mimochodom, nielen lampy prinášajú svetlo do tmavej miestnosti. Veľmi dobre to dokážu aj sviečky, LED pásiky či iné typy moderného osvetlenia.

Veľké množstvo ťažkých materiálov

 

O nevyhnutnosti ozdobiť si priestor originálnymi doplnkami vás presvedčia nielen naše rady, ale aj prax. Ani preplniť priestor ťažkými predmetmi sa však určite neoplatí. Ak si preto neviete poradiť a nájsť kompromis, či zlatú strednú cestu, požiadajte o pomoc toho najlepšieho interiérového architekta.

Čo by ste ale mali vedieť, že existujú materiály a nábytok, ktoré jednoducho vyžarujú menej pohodlia. Medzi ne patrí napríklad priveľa bytových doplnkov s kovovým vzhľadom, sklenené stolíky či snehobiela sedačka. Niektoré z nich sú dokonca dosť nepraktické: Len minimum z nás asi môže bez výčitiek svedomia relaxovať, keď sa neustále bojí niečo znečistiť?

To neznamená, že tieto veci sú v obývačke tabu. Mali by sa používať len s mierou, aby sa nimi nastavili špecifické akcenty. Tak na to myslite a určite si pohodlie v obývacej izbe užijete plným priehrštím.

Zdroj obrázka: G-Stock Studio/Shutterstock.com