Podmienky

Podmienky používania portálu

Prevádzkovateľ internetového portálu www.predajprenajom.sk vydáva podmienky používania portálu, upravujúce práva a povinnosti fyzických a právnických osôb pri využívaní služieb tohto internetového portálu. Tento internetový portál je verejným inzertným portálom, na ktorom sú uverejnené inzeráty o predaji, kúpe alebo prenájme nehnuteľností fyzických a právnických osôb, odborné články z oblasti realitného trhu a ponuka hypotekárnych úverov.

Každý, kto využíva obsah portálu www.predajprenajom.sk, je povinný sa oboznámiť s týmito podmienkami a tým, že obsah portálu využíva, prehlasuje, že sa s týmito podmienkami oboznámil, vyjadril súhlas s ich obsahom a zaväzuje sa ich bezvýhradne dodržiavať. Pri využívaní obsahu Portálu musí návštevník dodržiavať taktiež všeobecne záväzné právne predpisy, etické a morálne pravidlá.

PDF

Kompletné znenie podmienok používania portálu a dodatkov si môžete stiahnuť vo formáte PDF. Pre bezproblémové prehliadanie tohoto typu súboru vám odporúčame nainštalovať najnovšiu verziu programu Adobe Acrobat Reader.

Stiahnuť PDF
×
Filter nehnuteľností
m2 m2
Doba úveru
377 169 nehnuteľností
Zobraziť Reset Filter
Vlastné zdroje
80%
Splatnosť hypotéky
30 rokov
Magazín
iExteriér a záhrada

Päť tipov ako udržať kvety vo váze čerstvé čo najdlhšie bez použitia chémie

Milan Bardun - 06.06.2017 - 2059
Aj keď sa hovorí, že najkrajšie sú na záhonoch, nikto nám nemôže zazlievať, keď chceme mať kúsok záhrady priamo na stolíku v obývačke. Rezané kvety sú obrovským hitom a kytice sa stali bezpochyby najlepším darčekom vhodným takmer ku každej príležitosti. Avšak, každý kto kvet dal alebo dostal rieši rovnaký problém, ako ho vo váze udržať čerstvý čo najdlhšie? Nuž, redakcia Zaujímavosti pre vás pripravila zoznam tipov, ako predĺžiť život kvetov vo váze čo možno najdlhšie. Poďme na to.

Ako udržať rezané kvety čerstvé čo najdlhšie

  1. Stonku zrežte v približne 40 stupňovom uhle tak, aby bola plocha rezu čo najväčšia. Tento rez opakujte každý druhý deň a stonku postupne skracujte. Na rez použite čistý a ostrý nôž.
  2. Vodu vo váze vymieňajte pravidelne, ideálne každý deň. Žiaden kvet nebude vyzerať čerstvo, ak nemá vo váze čerstvú vodu.
  3. Vázu držte čo najďalej od radiátora, krbu alebo mikrovlnky. Kombinácia suchého vzduchu a vysokej teploty spôsobí predčasné uvädnutie kvetov vo váze.
  4. Aj kvety majú radi sladké veci a alkohol. Pridajte do vody lyžičku cukru a pozorujte, ako sa potešia. Ak máte alkohol a nie je vám ho ľúto, shot vodky zabezpečí trvácnosť kvetov vo váze.
  5. Vädnúce kvety ihneď vyhoďte. Vyplavujú do vody etylén, ktorý spôsobí vädnutie aj ostatných kvetov vo váze, ktoré by inak ešte vydržali čerstvé.

Udržať kvety vo váze čerstvé čo najdlhšie vyžaduje vašu snahu. Avšak, ak dodržíte všetkých päť bodov, ktoré sme pre vás prichystali, budete sa môcť z vašich kvetov tešiť aj týždeň. V prípade, že si naozaj neviete rady, zájdite do najbližšieho záhradníctva. Určite budú mať v ponuke rôzne prípravky a hnojivá pre rezané kvety.